Anasayfa


20-01-2023
Theodorikakos: ‘Çelik çitin uzatılmasına bir an önce başlanıyor’
Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Türk – Yunan sınırına inşa edilen çelik çitin 35 kilometrelik ikinci kısmının yapımına bir an önce başlanılacağını söyledi.
20 Ocak 2023 Cuma

Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Türk – Yunan sınırına inşa edilen çelik çitin 35 kilometrelik ikinci kısmının yapımına bir an önce başlanılacağını söyledi.

Hükümetin kararının tüm sınır bölgesini kapsayacak şekilde 140 kilometrelik çit inşa etmek olduğunu belirten Theodorikakos, Skai televizyonunda katıldığı bir programda, çitin uzatılmasının sadece Yunanistan’ın değil tüm Avrupa’nın güvenlik sorunu olduğunu savundu.

Yarın Avrupa Birliği, Schengen bölgesi ve Büyük Britanya’dan toplam 27 büyükelçiyle Dedeağaç’a gelecek olan Theodorikakos, sorunun ne kadar büyük olduğunu ve Yunan Polisinin kaçak göçmenleri engellemek için nasıl zor bir görev üstlendiğini tüm Avrupalıların anlaması gerektiğini söyledi.

Çelik çitin 35 kilometrelik ikinci bölümünün yapımının çok yakında başlayacağını duyaran Vatandaşı Koruma Bakanı, “Toplamda 140 kilometre; şimdi 100 milyon euroyla 35 kilometrelik bir sonraki aşamaya geçiyoruz. 5 büyük Yunan şirketi davet edildi ve tüm bu sürecin çok hızlı yürümesi için umarım çıkış yolu bulurlar.” ifadesini kullandı.

Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı