Anasayfa

20-01-2023
Theodorikakos: ‘Çelik çitin uzatılmasına bir an önce başlanıyor’
Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Türk – Yunan sınırına inşa edilen çelik çitin 35 kilometrelik ikinci kısmının yapımına bir an önce başlanılacağını söyledi.
20 Ocak 2023 Cuma

Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Türk – Yunan sınırına inşa edilen çelik çitin 35 kilometrelik ikinci kısmının yapımına bir an önce başlanılacağını söyledi.

Hükümetin kararının tüm sınır bölgesini kapsayacak şekilde 140 kilometrelik çit inşa etmek olduğunu belirten Theodorikakos, Skai televizyonunda katıldığı bir programda, çitin uzatılmasının sadece Yunanistan’ın değil tüm Avrupa’nın güvenlik sorunu olduğunu savundu.

Yarın Avrupa Birliği, Schengen bölgesi ve Büyük Britanya’dan toplam 27 büyükelçiyle Dedeağaç’a gelecek olan Theodorikakos, sorunun ne kadar büyük olduğunu ve Yunan Polisinin kaçak göçmenleri engellemek için nasıl zor bir görev üstlendiğini tüm Avrupalıların anlaması gerektiğini söyledi.

Çelik çitin 35 kilometrelik ikinci bölümünün yapımının çok yakında başlayacağını duyaran Vatandaşı Koruma Bakanı, “Toplamda 140 kilometre; şimdi 100 milyon euroyla 35 kilometrelik bir sonraki aşamaya geçiyoruz. 5 büyük Yunan şirketi davet edildi ve tüm bu sürecin çok hızlı yürümesi için umarım çıkış yolu bulurlar.” ifadesini kullandı.

Haberler


Mümin Gençoğlu Bursa’da anılacak

BTAYTD yönetiminden Başkonsolos Ünal’a ziyaret

KKE’nin Rodop ili adayları belli oldu

Adnan Selim babasını kaybetti

Katrugalos: ‘Müslüman azınlık üyeleri kendini istedikleri gibi tanımlama hakkına sahip’

Ana muhalefetten meclisteki oylamalara katılmama kararı

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğünden ‘Manevi Destek Projesi’

Merhum Müftü Ahmet Mete’nin ismi İzmit’te yaşatılacak

GTGB’den çocuklara yönelik etkinlik

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu İzmit’te 29 Ocakları anlattı

Ali Salihoğlu’na son veda

Yunan Hava Kuvvetlerinde 3 günlük 'askeri yas'