Anasayfa

23-01-2023
‘PAYLAŞIYORUZ’ kampanyasında yardımlar Kırköy ve Ova Kardeşlik derneklerine teslim edildi
İskeçe Türk Birliğinin (İTB) başlattığı ve İskeçe İli Türk Azınlık Dernekleri Platformu üyesi dernekler tarafından desteklenen "PAYLAŞIYORUZ" kampanyası çerçevesinde yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yardım malzemeleri, Kırköy Kültür ve Eğitim Derneği ile İskeçe Ova Kültür Dayanışma ve Kardeşlik Derneğine teslim edildi.
23 Ocak 2023 Pazartesi

İskeçe Türk Birliğinin (İTB) başlattığı ve İskeçe İli Türk Azınlık Dernekleri Platformu üyesi dernekler tarafından desteklenen "PAYLAŞIYORUZ" kampanyası çerçevesinde yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yardım malzemeleri, Kırköy Kültür ve Eğitim Derneği ile İskeçe Ova Kültür Dayanışma ve Kardeşlik Derneği’ne teslim edildi.

Devam eden kampanya çerçevesinde yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere ev ve çocuk eşyalarından oluşan malzemeler, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu tarafından İskeçe Ova Kültür Dayanışma ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ömer Muzafferoğlu ile Kırköy Eğitim ve Kültür Derneği Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin’e teslim edildi.

İTB Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursları öğretmenleri tarafından hazırlanan ev ve çocuk giyim eşyasından oluşan paketler 21 Ocak Cumartesi günü teslim edildi.

Ömer Muzefferoğlu ve Fatma Saliemin, yardımlardan ve iş birliğinden dolayı İTB'ye teşekkür ederken, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu da iş birliğinden dolayı dernek yöneticilerini tebrik etti.

"PAYLAŞIYORUZ" kampanyası çerçevesinde İTB kurs öğretmenleri tarafından hazırlanan ev eşyalarından oluşan malzemeler önümüzdeki haftalarda da İskeçe İli Türk Azınlık Dernekleri Platformu üyesi derneklere teslim edilmeye devam edilecek.


Haberler


Mümin Gençoğlu Bursa’da anılacak

BTAYTD yönetiminden Başkonsolos Ünal’a ziyaret

KKE’nin Rodop ili adayları belli oldu

Adnan Selim babasını kaybetti

Katrugalos: ‘Müslüman azınlık üyeleri kendini istedikleri gibi tanımlama hakkına sahip’

Ana muhalefetten meclisteki oylamalara katılmama kararı

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğünden ‘Manevi Destek Projesi’

Merhum Müftü Ahmet Mete’nin ismi İzmit’te yaşatılacak

GTGB’den çocuklara yönelik etkinlik

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu İzmit’te 29 Ocakları anlattı

Ali Salihoğlu’na son veda

Yunan Hava Kuvvetlerinde 3 günlük 'askeri yas'