Anasayfa

17-03-2023
Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı Kahramanmaraş’ı ziyaret etti
Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Mustafa Hacı ve beraberindeki heyet, Türkiye’de meydana gelen depremlerden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.
17 Mart 2023 Cuma

Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Mustafa Hacı ve beraberindeki heyet, Türkiye’de meydana gelen depremlerden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kahramanmaraş’ı ziyaret etti.

Bulgaristan’da Başmüftülük tarafından düzenlenen yardım kampanyasında toplanan fonların bir kısmıyla satın alınan konteyner ve karavan evleri ziyaret eden heyet, depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilediler.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı ve Kahramanmaraş Müftüsü ile görüşen heyet, daha sonra mezarlık ziyaretinde bulunarak hayatını kaybedenler için dua etti.

Başmüftülükten yapılan açıklamaya göre, ziyarete Başmüftü Dr. Mustafa Hacı yanı sıra Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmet, Başmüftü Yardımcıları Ahmet Hasanov, Beyhan Mehmet ve Murat Pingov, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, bölge müftüleri, bölge müftü yardımcıları, Sofya Yüksek İslam Enstitüsü Rektörü Dr. Kadir Muhammed, Rektör Yardımcısı Abdullah Tırabzon ile Başmüftülük çalışanları katıldı.

FOTO: Kırcaali Haber

Haberler


ABD’den Yunanistan’a 76 adet askeri çıkarma aracı

AB’den deprem için 1 milyar euroluk destek

Başkonsoloslukta İstiklal Marşı’nın kabulü ve şehitler için tören

Gravanis köylerdeki durumu eleştirdi

Türkiye ve Yunanistan birbirlerinin adaylıklarını destekleyecekler

Seçek Derneği depremzedeler için yardım kermesi düzenledi

Müftü Trampa’dan Ramazan ayı mesajı

Brüksel’de Dendias – Çavuşoğlu görüşmesi bugün

İskeçe’de şok eden cinayet!

GAT yeni yönetimini belirledi

Çocuklar için Ramazan etkinliği Kozlukebir’de gerçekleşti

60 kamyon ihtiyaç malzemesi depremzedeler için yola çıktı