Anasayfa

26-05-2023
‘Kadın Buluşmaları’ bu dönemi Şahin’de kapattı
İskeçe Türk Birliği (İTB) Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen “Kadın Buluşmaları”nın bu dönemki son etkinliği 24 Mayıs Çarşamba günü İskeçe’ye bağlı Şahin köyünde gerçekleştirildi.
26 Mayıs 2023 Cumaİskeçe Türk Birliği (İTB) Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen “Kadın Buluşmaları”nın bu dönemki son etkinliği 24 Mayıs Çarşamba günü İskeçe’ye bağlı Şahin köyünde gerçekleştirildi.

Şahin Karaca Ayşe Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe , İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago, milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’in eşi Ayşe Delihüseyin, Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun eşi Nilüfer Hraloğlu, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB Dikiş Nakış Kursu eğitmenleri ve öğrencileri ile çok sayıda Şahinli kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şahin kursu eğitmeni Fatma Emir, etkinliğe katılanları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da İTB kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinliklerin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.

İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu da yaptığı konuşmada, “İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. Sevil Şerifoğlu şunları dile getirdi: “İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaçlarına da cevap verebilmek için istekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak, yemek, piknik ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu kadınlar, anneler, eşler görmeyi hedefliyoruz. Bizler bunları yaparken diğer kurumlar ile istişare halinde bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Bugün Şahin köyümüzde bizlere çok sıcak bir misafirperverlik gösteren kadınlarımıza da ayrıca teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz".

Şahin’deki etkinliğin konuğu Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Sevgi Giretli oldu. Giretli, "Sağlıklı beslenme ve sağlıklı öğün hazırlama" konulu konuşmasında sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaparak, öğünlerin zamanında ve dengeli yenmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Son olarak da konu ile ilgili gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda Şahin kursu öğrencilerinin hazırladığı yiyecekler katılımcılara ikram edildi.

Ardından misafirler İTB Şahin Biçki Dikiş ve El Sanatları Kursunu ziyaret ederek öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezdi.


Haberler


Özgür Ferhat: ‘25 Haziran’da tek hedefimiz Rodop ilinde yeniden zafer’

İTB ve GTGB ekibi Edirne’de etkinliğe katıldı

Klimenko, 24 yerleşim yerinin su altında kaldığını söyledi

Seçim haritası, Rodop ili, Miçotakis’in açıklamaları ve düşündürdükleri

25 Haziran seçimlerinin favorisi siyasiler halkın desteği için yarışacak

Tatil ve kitap yardımları için başvurular başladı

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokuluna kayıtlar başlıyor

’Batı Trakya Türk toplumunun hür iradesi ve demokratik tercihi yok sayılıyor’

BTAYTD Kadınlar Kolu ve Mucize Tiyatrosundan piknik

Gümülcine’de ‘Türk Kahvaltısı’

‘Engelsiz Hayat Mutlu Yaşam’ etkinliği büyük ilgi gördü

SİRİZA’dan Miçotakis’in açıklamalarına tepki