Anasayfa


26-05-2023
Eva Kaili’nin elektronik kelepçesi çıkarıldı ancak adli kontrole devam
AP bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının en bilinen yüzü Yunan milletvekili Eva Kaili’nin elektronik kelepçeyi çıkarmasına karar verildi.
26 Mayıs 2023 Cuma

AP bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının en bilinen yüzü Yunan milletvekili Eva Kaili’nin elektronik kelepçeyi çıkarmasına karar verildi.

Belçika’da yürütülen Avrupa Parlamentosu (AP) bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının en bilinen yüzü Yunan milletvekili Eva Kaili’nin elektronik kelepçesinin çıkarılmasına karar verildi ancak adli kontroller devam edecek.

Brüksel Savcılığından yapılan açıklamada, yaklaşık 4 ay cezaevinde tutulan ve nisan ayında şartlı tahliye edilen Kaili’nin kelepçesinin çıkarıldığı belirtildi. Kaili’nin adli kontrol altında tutulmasına ise devam edilecek.

Kaili, savcıya haber vermeden ikamegah adresini değiştiremeyecek, yazılı savcılık izni olmadan Belçika sınırları dışına çıkamayacak, soruşturmanın devam ettiği dosyayla ilişkisi olan kişilerle, basın yolu da dahil olmak üzere görüşemeyecek, adli makamların, atanan bilirkişilerin ve polisin tüm aramalarına cevap vermek zorunda olacak.

25 Mayıs’tan itibaren geçerli olan söz konusu uygulamaların, değiştirilmediği ve süresi uzatılmadığı takdirde 25 Ağustos’a kadar devam edeceği belirtildi.

Yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama soruşturmasında aralık ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Kaili, 14 Nisan’da cezaevinden çıkarak AP yakınındaki evine gitmişti.Haberler


Fener’deki bungalow deniz evleri ihaleyle kiralanacak

BTTÖB’den Başkonsolos Ünal’a ziyaret

Yarın hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkacak

Mora Yarımadası’nda yangın

Yassıköy’de sıcak sebebiyle okullar erken kapanacak

Asafoğlu: ‘Partimiz, kabuğundan yavaş yavaş çıkarak büyümeye başlıyor’

Ahmet Kurt’dan su kullanımı konusunda uyarı

Gümülcine Belediyesindeki okullarda erken paydos

Aşırı sıcaklardan dolayı eğitime ara

EFA’dan DEB Partisine tebrik

HÖH Bulgaristan seçimlerinde ikinci oldu

Kathimerini’den ‘yüzde 3’lük seçim barajı’ itirafı