Anasayfa

26-05-2023
Eva Kaili’nin elektronik kelepçesi çıkarıldı ancak adli kontrole devam
AP bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının en bilinen yüzü Yunan milletvekili Eva Kaili’nin elektronik kelepçeyi çıkarmasına karar verildi.
26 Mayıs 2023 Cuma

AP bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının en bilinen yüzü Yunan milletvekili Eva Kaili’nin elektronik kelepçeyi çıkarmasına karar verildi.

Belçika’da yürütülen Avrupa Parlamentosu (AP) bağlantılı yolsuzluk soruşturmasının en bilinen yüzü Yunan milletvekili Eva Kaili’nin elektronik kelepçesinin çıkarılmasına karar verildi ancak adli kontroller devam edecek.

Brüksel Savcılığından yapılan açıklamada, yaklaşık 4 ay cezaevinde tutulan ve nisan ayında şartlı tahliye edilen Kaili’nin kelepçesinin çıkarıldığı belirtildi. Kaili’nin adli kontrol altında tutulmasına ise devam edilecek.

Kaili, savcıya haber vermeden ikamegah adresini değiştiremeyecek, yazılı savcılık izni olmadan Belçika sınırları dışına çıkamayacak, soruşturmanın devam ettiği dosyayla ilişkisi olan kişilerle, basın yolu da dahil olmak üzere görüşemeyecek, adli makamların, atanan bilirkişilerin ve polisin tüm aramalarına cevap vermek zorunda olacak.

25 Mayıs’tan itibaren geçerli olan söz konusu uygulamaların, değiştirilmediği ve süresi uzatılmadığı takdirde 25 Ağustos’a kadar devam edeceği belirtildi.

Yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama soruşturmasında aralık ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Kaili, 14 Nisan’da cezaevinden çıkarak AP yakınındaki evine gitmişti.Haberler


Özgür Ferhat: ‘25 Haziran’da tek hedefimiz Rodop ilinde yeniden zafer’

İTB ve GTGB ekibi Edirne’de etkinliğe katıldı

Klimenko, 24 yerleşim yerinin su altında kaldığını söyledi

Seçim haritası, Rodop ili, Miçotakis’in açıklamaları ve düşündürdükleri

25 Haziran seçimlerinin favorisi siyasiler halkın desteği için yarışacak

Tatil ve kitap yardımları için başvurular başladı

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokuluna kayıtlar başlıyor

’Batı Trakya Türk toplumunun hür iradesi ve demokratik tercihi yok sayılıyor’

BTAYTD Kadınlar Kolu ve Mucize Tiyatrosundan piknik

Gümülcine’de ‘Türk Kahvaltısı’

‘Engelsiz Hayat Mutlu Yaşam’ etkinliği büyük ilgi gördü

SİRİZA’dan Miçotakis’in açıklamalarına tepki