Anasayfa


03-06-2023
İzmir-Midilli hattında sezon açıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmir-Midilli seferleri bugün başladı. Kurban Bayramı boyunca hem İzmir’den Midilli’ye hem de Midilli’den İzmir’e günübirlik seferler yapılacak.
3 Haziran 2023 Cumartesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz turizminin ivme kazandırması için hayata geçirilen İzmir-Midilli seferleri bugün (3 Haziran Cumartesi) başladı. İlk seferinde yüzde 90 doluluk oranına ulaşan İhsan Alyanak gemisi 267 yolcuyla Alsancak Limanı’ndan yola çıktı. Midilli seferlerinde bu yıl yolcular, artık bisikletleriyle de ulaşım sağlayabilecek.

İZDENİZ bünyesinde hizmet veren İhsan Alyanak yolcu gemisiyle Alsancak Limanı’ndan Midilli Limanı’na yapılacak seferler 2.5 saat sürecek. Yolculuklar her cuma gidiş, her pazar dönüş şeklinde planlandı.

400 kişilik yolcu gemisi için en fazla 310 bilet satışı olacağını aktaran İZDENİZ Genel Müdürü Ümit Yılmaz, "Geminin kapasitesi 400, 90 tanesi üst kat açık alan olduğu için orayla ilgili bilet satmıyoruz. 6 personel yer alacak. 2.5 saat yolculuk sürüyor. Cuma sabahı İzmir’den yola çıkacak. Pazar sabahı Midilli’den İzmir’e geri dönecek. 270 bilet satıldı. Maksimum 310 bilet satacağız çünkü kapasitemiz o kadar. Geminin dörtte üçü dolmuş durumda. İlk seferde bisikletli yolcu olmayacak ancak daha sonraki seferlerde bilet alışlarında bildirmek koşuluyla 10 bisikletli yolcuyu alacağız" dedi.

GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLET ÜCRETİ 60 EURO
Midilli turları için Türk vatandaşlarının yeşil pasaportu ve Schengen vizesi olması gerekiyor. Gidiş-dönüş bilet ücreti bu yıl 60 euro, tek yön bilet ücreti ise 35 euro olarak belirlendi. 8-18 yaş grubu için yüzde 50 indirim uygulanıyor. 0-7 yaş grubu çocuklar ise ücretsiz seyahat edebiliyor.


Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı