Anasayfa


03-06-2023
SİRİZA'dan Miçotakis'in açıklamalarına tepki
SİRİZA Partisi, eski Başbakan Kiriakos Miçotakis'in Rodop ilindeki seçim sonuçlarına yönelik Proto Thema gazetesine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
3 Haziran 2023 Cumartesi

SİRİZA Partisi, eski Başbakan Kiriakos Miçotakis'in Rodop ilindeki seçim sonuçlarına yönelik Proto Thema gazetesine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Yeni Demokrasi Partisi (YDP) ve Kiriakos Miçotakis'in seçim haritasında başka hiçbir rengi kabul edememesi sebebiyle Yunanistan vatandaşlarını hedef alma ve bölme gibi tehlikeli bir oyuna başvurduğu belirtilen açıklamada, Müslüman azınlığın demokratik oylarının hafife alındığını vurgulandı.

"Rodop ilindeki Yunan Müslümanlarına yabancı bir gücün ajanı muamelesi yapmanın ve onların demokratik iradesinin sorgulanmasının tehlikeli bir uygulama olduğu" vurgulanan açıklamada, "Bu tavır yasalar önünde eşitlik ilkesine aykırıdır ve ulusal risktir." ifadelerine yer verildi.

YDP'ye "oy kazanmak amacıyla milli çıkarlara zarar verecek" uygulamalarda bulunmaması çağrısında bulunulan açıklamada, "Yunan vatandaşları, YDP adayını değil de SİRİZA adayını tercih ettikleri için aşağılanmamalı." denildi.

Açıklamada, "Bunu anlayamıyorlarsa, en azından net olan durumu anlasınlar: Azınlığı ve yerel toplumu bir bütün olarak bölerek elde ettikleri tek şey, Türkiye'nin ve Türkiye Cumhurbaşkanı'nın planlarına hizmet etmektir." ifadeleri dikkat çekti.

Haberler


15 Temmuz şehitleri Gümülcine Başkonsolosluğunda anıldı

EURO 2024 şampiyonu İspanya

Azınlık kurumlarından ‘15 Temmuz’ mesajları

Müftü Mete ölümünün ikinci yıl dönümünde kabri başında anıldı

ABD başkan adayı Trump’a suikast girişimi

Yaşlılar ve riskli gruplara Kovid uyarısı

Önce eşini vurdu sonra intihar etti

Ahmet Mete İzmit’te anılıyor

İşkencenin Önlenmesi Komitesi Yunanistan’ı uyardı

Sıcaklıklar daha da artacak!

İpsala Belediyesi, Dr. Sadık Ahmet'in ismini caddeye veriyor

Dere yatakları ve kanalların temizliği yapılacak