Anasayfa


03-06-2023
SİRİZA’dan Miçotakis’in açıklamalarına tepki
SİRİZA Partisi, eski Başbakan Kiriakos Miçotakis’in Rodop ilindeki seçim sonuçlarına yönelik Proto Thema gazetesine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
3 Haziran 2023 Cumartesi

SİRİZA Partisi, eski Başbakan Kiriakos Miçotakis’in Rodop ilindeki seçim sonuçlarına yönelik Proto Thema gazetesine yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Yeni Demokrasi Partisi (YDP) ve Kiriakos Miçotakis’in seçim haritasında başka hiçbir rengi kabul edememesi sebebiyle Yunanistan vatandaşlarını hedef alma ve bölme gibi tehlikeli bir oyuna başvurduğu belirtilen açıklamada, Müslüman azınlığın demokratik oylarının hafife alındığını vurgulandı.

“Rodop ilindeki Yunan Müslümanlarına yabancı bir gücün ajanı muamelesi yapmanın ve onların demokratik iradesinin sorgulanmasının tehlikeli bir uygulama olduğu” vurgulanan açıklamada, “Bu tavır yasalar önünde eşitlik ilkesine aykırıdır ve ulusal risktir.” ifadelerine yer verildi.

YDP’ye “oy kazanmak amacıyla milli çıkarlara zarar verecek” uygulamalarda bulunmaması çağrısında bulunulan açıklamada, “Yunan vatandaşları, YDP adayını değil de SİRİZA adayını tercih ettikleri için aşağılanmamalı.” denildi.

Açıklamada, “Bunu anlayamıyorlarsa, en azından net olan durumu anlasınlar: Azınlığı ve yerel toplumu bir bütün olarak bölerek elde ettikleri tek şey, Türkiye’nin ve Türkiye Cumhurbaşkanı’nın planlarına hizmet etmektir.” ifadeleri dikkat çekti.

Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı