Anasayfa


17-09-2023
Levent Sadık Ahmet DTİK Balkan Başkanlığına seçildi
Batı Trakyalı iş insanı Levent Sadık Ahmet, DEİK/Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Balkan Başkanlığına seçildi.
17 Eylül 2023 Pazar

Batı Trakyalı iş insanı Levent Sadık Ahmet, DEİK/Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Balkan Başkanlığına seçildi.

İstanbul’da düzenlenen Dünya Türk İş Konseyi 10. Kurultayına katılan iş insanı Levent Sadık Ahmet kurulday sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Evladı Fatihan topraklarında iş yapan, başarı hikayeleri yazan, tüm zorluklara göğüs geren her zaman anavatan Türkiye’nin yanında olan ve tüm Türk dünyasına, bana vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Bir Batı Trakya Türkü olarak, bugün DTİK Balkan başkanlığına tüm DTİK Balkan ülkelerinin oy birliği ile seçilmiş bulunmaktayım.

Sorumluluğumuz büyük. Bir önceki dönem başarı ile yönetilmiş Balkanlar başkanlığı ise bu işin zorluğunun bir göstergesidir.

Bugün itibariyle, ülke temsilciliklerimiz ve misyonlarımız ile el ele verip stratejilerimizi belirleyeceğiz.

Kimseyi ötekileştirmeden, genç girişimcilere ve iş insanlarının önünü açarak tüm Balkan ülkelerinde kazan-kazan ile hızlı büyümeyi yakalamaktır. Ayrıca, diaspora da yaşayan Batı Trakya Türkleri’ni de DTİK platformuna katılmaya davet ediyorum. YAKIN ülke DOST ülke ticaretine önem vereceğiz.

Dünya genelinden gelen 4 bin Türk iş insanlarıyla yapılan genel kurulumuz tüm iş ünyasına hayırlı olsun."

Önümüzdeki dönemde iş insanı Levent Sadık Ahmet, Yunanistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya ülkelerinde DTİK temsilicilerine başkanlık edecek.

TÜRKİYE CUMHURBAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Öte yandan, Dünya Tür İş Konseyi 10. Kurultayına ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"DTİK, ülkesine ve kökenine bakmadan yurt dışında yaşayan tüm Türkler için bir referans ve buluşma noktasıdır ve bu çatı, anavatan sevgisinin merkeze alındığı, herkesi kucaklayan, kuşatan, hiç kimseyi dışlamayan bir yapıdır. Dünya Türk İş Konseyini, yurt dışındaki diğer Türk dernekleri ve kuruluşlarının rakibi olarak değil, tam tersine onları destekleyen, onlara her türlü istişare fırsatı sunan bir platform olarak görüyoruz. Yurt dışında yaşayan tüm müteşebbislerimizi, Dünya Türk İş Konseyine üye olmaya davet ediyor, Dünya Türk İş Konseyi Başkanı ve yönetiminden de Türklerin yaşadıkları her yere ulaşmalarını, bir temsilciyle de olsa varlık göstermelerini istiyorum. Şu gerçeği bir an olsun aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor; Türk dünyası ne kadar güçlü olursa Türk diasporası da kendini güçlü hissedecek, geleceğine çok daha güvenle bakacaktır. Bunun için farklılıklarımızı ortak paydaların önüne geçirmeden el birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz."Haberler


İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin devletini resmen tanıdı

Ankara’da ‘Batı Trakya Kültür ve Tanıtım Günü’ etkinliği

Habipoğlu: ‘Sandığa gidip üçüncü kez AP seçimlerine katılan DEB Partisini destekleyeceğiz’

Gümülcine’de trafik kazası: anne ve bebeği yaralandı

Batı Trakya Türkleri, Türk – Yunan yakınlaşmasından ne bekliyor?

DEB Partisi “Biz Buradayız” diyor

Ele verir talkını, kendi yutar salkımı

Kasselakis, Filistin’i ziyaret etti

Yakınlaşma süreci ve azınlığın beklentileri, kronikleşmiş sorunlarımız ve AP seçimleri

Atina’daki konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar dinleyiciyle buluştu

Özde birlik ve beraberlik

Tır alev aldı Egnatia Otobanı kapandı