Anasayfa


18-11-2023
Çocuklar Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü kutladı
Eğitimci Hande Ertem Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirilen “Batı Trakya Türk Çocukları Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutluyor” etkinliğine ilköğretim çağındaki çocuklar büyük ilgi gösterdi.
18 Kasım 2023 CumartesiBatı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün (18 Kasım Cumartesi) çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi.

Eğitimci Hande Ertem Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirilen “Batı Trakya Türk Çocukları Cumhuriyet’in 100. Yılını Kutluyor” etkinliğine ilköğretim çağındaki çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Gümülcine Türk Gençler Birliğinde gerçekleştirilen etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Ergün, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk’ün hakkında bilgi verdi.

Etkinliğin devamında eğitimci Hande Ertem Ergün’ün çocuklarla birlikte okuduğu şiirlerin yanı sıra sinevizyon gösterici eşliğinde Parla 100. yıl marşı okundu. Etkinliğin sonunda çocuklar el boyamasıyla Atatürk’ün resmini yaptılar. Ayrıca dağıtılan boncuklarla çocuklar anahtarlık tasarladılar.

Etkinliğe BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı ve BAKEŞ Müdürü Pervin Hayrullah’ın yanı sıra Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, GTGB Başkanı Sedat Hasan, çok sayıda çocuk ve çocuk velileri katıldı.Haberler


Erdem Hüseyin, YTB Başkanı Abdullah Eren’i ziyaret etti

Sıcak daha da sıcak olacak

Ünlü matematikçi Karatheodoris’in için hatıra parası basıldı

Özgür Ferhat: ‘Hayvan besicilerinin hakkı derhal teslim edilmeli’

Cemali Şargo son yolculuğuna uğurlandı

SİRİZA’da sular durulmuyor

Kadınlar bu kez Paşevik’te buluştu

İskeçe Azınlık Lisesi’ndeki sorunlar Avrupa Parlamentosunun gündemine taşındı

Yunanistan’dan Arnavutluk’a ‘Beleri’ uyarısı

Sunak, Miçotakis’i ‘tribünlere oynamakla’ suçladı

Emine Erdoğan’dan ’Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ paylaşımı

‘Yunanistan, ulusal azınlıkları tanımayan tek AB ülkesi’