Anasayfa


20-11-2023
Erdoğan: 'Biz düşmanları azaltalım, dostları çoğaltalım istiyoruz'
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti dönüşü uçakta yaptığı açıklamalarda Türkiye - Yunanistan ilişkilerine de değindi.
20 Kasım 2023 Pazartesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti dönüşü uçakta yaptığı açıklamalarda Türkiye - Yunanistan ilişkilerine de değindi. Erdoğan, "Bölgenin iki önemli ve komşu ülkesi olarak çıkarlarımızın aynı doğrultuda olması gayet normal. Bazı konulardaki görüş ayrılıklarımızı, diyaloğu önceleyerek çözüme kavuşturabiliriz." dedi.

Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in, yaptıkları görüşme sonrası "Türkiye ile iş birliği şart" açıklaması ve önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Yunanistan ziyareti hatırlatılarak, sorunların çözümünde ve iş birliğinde sürpriz bir adım olup olmayacağı sorulan Erdoğan, "Yapacağımız iş birliği konferansıyla bunları konuşacağız. Temenni ederim ki aynen dediği gibi olur ve Yunanistan'la ilişkilerimiz daha iyi bir noktaya ulaşır. Yeni bir süreci temennim odur ki inşallah başlatırız." değerlendirmesinde bulundu.

Düşmanları azaltmak ve dostları çoğaltmak istediklerinin altını çizen Erdoğan, "Bölgenin iki önemli ve komşu ülkesi olarak çıkarlarımızın aynı doğrultuda olması gayet normal. Bazı konulardaki görüş ayrılıklarımızı, diyaloğu önceleyerek çözüme kavuşturabiliriz. Bölge ülkeleri olarak meseleye rant ve pazar mantığıyla yaklaşan üçüncü ülkeleri sürecin dışında tutarsak, çözemeyeceğimiz bir sorunumuz yok." ifadesini kullandı.

Haberler


15 Temmuz şehitleri Gümülcine Başkonsolosluğunda anıldı

EURO 2024 şampiyonu İspanya

Azınlık kurumlarından ‘15 Temmuz’ mesajları

Müftü Mete ölümünün ikinci yıl dönümünde kabri başında anıldı

ABD başkan adayı Trump’a suikast girişimi

Yaşlılar ve riskli gruplara Kovid uyarısı

Önce eşini vurdu sonra intihar etti

Ahmet Mete İzmit’te anılıyor

İşkencenin Önlenmesi Komitesi Yunanistan’ı uyardı

Sıcaklıklar daha da artacak!

İpsala Belediyesi, Dr. Sadık Ahmet'in ismini caddeye veriyor

Dere yatakları ve kanalların temizliği yapılacak