Anasayfa


30-11-2023
Kadınlar bu kez Paşevik’te buluştu
İskeçe Türk Birliğinin (İTB) “Kadın Buluşmaları”nın 10’uncusu 29 Kasım Çarşamba günü Mustafçova Belediyesine bağlı Paşevik köyünde gerçekleştirildi.
30 Kasım 2023 Perşembeİskeçe Türk Birliğinin (İTB) “Kadın Buluşmaları”nın 10’uncusu 29 Kasım Çarşamba günü Mustafçova Belediyesine bağlı Paşevik köyünde gerçekleştirildi.

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen “Kadın Buluşmaları”nın son etkinliği İskeçe Türk Birliği Paşevik Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursunda yapıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Paşevik kursu eğitmeni Nuran Çavuşoğlu yaptı. Gelen misafirlere teşekkür eden Nuran Çavuşoğlu, kendisine ve kursa her türlü desteği veren köy halkına ve özellikle kadınlara teşekkür etti.

İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Zeynur Bargan da Paşevikli kadınları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlarında yer almak olduğunu ifade etti.

“Kadın Buluşmaları”nın konuğu Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Münnevver Ago “Çocukların Sağlıklı Gelişimi için Öneriler ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular” üzerine bir sunum yaptı ve katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda konuşmacı Dr. Münevver Ago’ya, İskeçe Müftüsünün eşi Nadire Ömer Trampa’ya, BTAYTD Başkanının eşi Özlem Otuzbir’e İTB Paşevik Dikiş – Nakış Kursunda hazırlanan el işi eserleri hediye edildi. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyeceklerin ikramına geçildi.

Paşevik köyündeki etkinliğe , Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer Trampa, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacının eşi Özlem Otuzbir, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB dikiş nakış kursiyerleri ve Paşevik köyünden kadınlar katıldı.

Haberler


İlhan Ahmet’in yeni icraatları ve Atina - Ankara hattında kirli gölgeler

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

SİRİZA’da olağanüstü gelişmeler

Özel üniversite yasa tasarısı protesto edildi

BTAYTD Kadınlar Kolundan ‘Kadının Evrendeki Estetiği’ konulu etkinlik

Kültür Bakanı Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti

‘İşletmeler için cihaz değişimi’ programına başvurular başladı

İskeçe Türk Azınlık İlkokulunda etkinliğe yine izin yok!

Bulgaristan vatandaşlığı almak için Bulgarca bilme şartı geliyor

Arıcılar Atina’da gösteri düzenledi

Salı günü kaybolan soydaş ölü bulundu

Trakya İş Adamları Derneği Erdem Hüseyin’i ziyaret etti