Anasayfa


30-11-2023
Cemali Şargo son yolculuğuna uğurlandı
GÜNDEM gazetesi çalışanlarından Mustafa Şargo’nun babası Cemali Şargo son yolculuğuna uğurlandı. Emekli öğretmen Cemali Şargo, bugün (30 Kasım Perşembe) günü toprağa verildi.
30 Kasım 2023 PerşembeGÜNDEM gazetesi çalışanlarından Mustafa Şargo’nun babası Cemali Şargo son yolculuğuna uğurlandı. Emekli öğretmen Cemali Şargo, bugün (30 Kasım Perşembe) günü toprağa verildi.

73 yaşında vefat eden emekli öğretmen Cemali Şargo için İskeçe Aşağımahalle Çınar Camii’nde kılınan ikindi namazından sonra düzenlenen cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı.

Cenaze namazını İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa kıldırdı. Trampa yaptığı konuşmada, Cemali Şargo’nun beyefendi kişiliği ve tüm azınlık kurumlarına sahip çıkan karakteriyle örnek bir insan olduğunu vurguladı.

Cemali Şargo daha sonra İskeçe Aşağımahalle Mezarlığında toprağa verildi.

İskeçe’deki cenaze törenine İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, İskeçe PASOK Milletvekili Burhan Baran, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu görevlilerinden Ramadan Duban, yeni seçilen Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, Mustafçova eski belediye başkanları Mustafa Aga ve Cemil Kabza, Susurköy eski belediye başkanı Erdoğan Sait ve çok sayıda soydaş katıldı.

Haberler


İlhan Ahmet’in yeni icraatları ve Atina - Ankara hattında kirli gölgeler

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

SİRİZA’da olağanüstü gelişmeler

Özel üniversite yasa tasarısı protesto edildi

BTAYTD Kadınlar Kolundan ‘Kadının Evrendeki Estetiği’ konulu etkinlik

Kültür Bakanı Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti

‘İşletmeler için cihaz değişimi’ programına başvurular başladı

İskeçe Türk Azınlık İlkokulunda etkinliğe yine izin yok!

Bulgaristan vatandaşlığı almak için Bulgarca bilme şartı geliyor

Arıcılar Atina’da gösteri düzenledi

Salı günü kaybolan soydaş ölü bulundu

Trakya İş Adamları Derneği Erdem Hüseyin’i ziyaret etti