Anasayfa


10-02-2024
‘İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları’ Beyköy’deki etkinlikle devam etti
“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları” çerçevesinde İskeçe’ye bağlı Beyköy’de etkinlik gerçekleştirildi. 7 Şubat Çarsamba günü yapılan etkinlik, Beyköy cami odasında gerçekleşti. İTB Kadınlar Buluşmasında Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konulu bir sunum gerçekleştirdi.
10 Şubat 2024 Cumartesi

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları” çerçevesinde İskeçe’ye bağlı Beyköy’de etkinlik gerçekleştirildi. 7 Şubat Çarsamba günü yapılan etkinlik, Beyköy cami odasında gerçekleşti. İTB Kadınlar Buluşmasında Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğe, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe milletvekili Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran, Kırköy Kültür ve Eğitim Derneği Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin, İTB yönetim kurulu üyeleri, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB Biçki Dikiş Nakış Kursu öğrencileri ve çok sayıda Beyköylü kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Beyköy Biçki – Dikiş – Nakış ve El Sanatları Kursu eğitmeni İlknur Mursel yaptı. Gelen misafirlere teşekkür eden Mursel, kendisine ve kursa her türlü desteģi veren kadınlara teşekkür etti.

İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Zeynur Bargan da Beyköylü kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanında yer almak olduğunu ifade etti.

İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu da “İTB Kadın Buluşmaları” etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. Şerifoğlu, “İskeçe Türk Birliği olarak kadınların ilgi alanına giren konular derneğimizin ana faaliyet alanlarından birini oluşturuyor. Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda da çeşitli faaliyet ve çalışmaları hayata geçiriyoruz.” dedi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu “Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele” konusunda katılımcılara bilgi verdi ve gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda kurs eğitmeni İlknur Mürsel konuşmacı Dr. Arzu Şabanoğlu’na, milletvekili Burhan Baran’in eşi Ayse Baran’a, Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin’e, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu’na, İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’a kursta hazırladıkları el işlerinden hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.Haberler


İlhan Ahmet’in yeni icraatları ve Atina - Ankara hattında kirli gölgeler

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

SİRİZA’da olağanüstü gelişmeler

Özel üniversite yasa tasarısı protesto edildi

BTAYTD Kadınlar Kolundan ‘Kadının Evrendeki Estetiği’ konulu etkinlik

Kültür Bakanı Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti

‘İşletmeler için cihaz değişimi’ programına başvurular başladı

İskeçe Türk Azınlık İlkokulunda etkinliğe yine izin yok!

Bulgaristan vatandaşlığı almak için Bulgarca bilme şartı geliyor

Arıcılar Atina’da gösteri düzenledi

Salı günü kaybolan soydaş ölü bulundu

Trakya İş Adamları Derneği Erdem Hüseyin’i ziyaret etti