Anasayfa


12-02-2024
Avgenakis eyalet başkanlığında çiftçi temsilcileriyle görüştü
Tarım Bakanı Lefteris Avgenakis, bir süredir eylemlerini sürdüren çiftçilerle görüşmek üzere bölgeye geldi. Avgenakis, Rodop ve Meriç illerini ziyaret etti.
12 Şubat 2024 Pazartesi

Tarım Bakanı Lefteris Avgenakis, bir süredir eylemlerini sürdüren çiftçilerle görüşmek üzere bölgeye geldi. Avgenakis, Rodop ve Meriç illerini ziyaret etti.

Tarım Bakanı Lefteris Avgenakis, 11 Şubat Pazar günü eyalet genelinden çiftçi temsilcileriyle Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanlığında görüştü.

Eyalet genelinden 50’ye yakın çiftçi temsilcisi, bakan Avgenakis’e taleplerini iletti. Bakan ve çiftçi temsilcileri arasında yapılan toplantı yaklaşık dört saat sürdü. Bakan Avgenakis, hükümetin sadece ulusal bazda değil, Avrupa Birliği ölçeğinde girişimlerde bulunduğunu ve tarım sektörünün sorunlarını mümkün olduğunca çözmeye çalıştığını belirtti.
Çiftçi temsilcileriyle bakan arasında yapılan görüşmeye Eyalet Başkanı Hristodulos Topsidis, Tarım Bakan Yardımcısı Stavros Keleçis, OPEKEPE Başkanı Kiriakos Babasidis ve diğer yetkililer de katıldı.

Bakan Avgenakis ve beraberindeki ekip daha sonra Dedeağaç’a geçti ancak bakanı bir otelde bekleyen çiftçilerle görüşmenin yapılmadığı ifade edildi. Kendisini bekleyen çiftçi temsilcilerinden oluşan 15 kişilik bir heyetin görüşme olmadığı için tepki gösterdiği ifade edildi. Bakan Avgenakis’in daha sonra bir heyetle havaalanında görüştüğü belirtildi.

Bu arada, Avgenakis’in yakın gelecekte tekrar bölgeyi ziyaret edeceğini söylediği ifade edildi.

Haberler


İlhan Ahmet’in yeni icraatları ve Atina - Ankara hattında kirli gölgeler

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

SİRİZA’da olağanüstü gelişmeler

Özel üniversite yasa tasarısı protesto edildi

BTAYTD Kadınlar Kolundan ‘Kadının Evrendeki Estetiği’ konulu etkinlik

Kültür Bakanı Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti

‘İşletmeler için cihaz değişimi’ programına başvurular başladı

İskeçe Türk Azınlık İlkokulunda etkinliğe yine izin yok!

Bulgaristan vatandaşlığı almak için Bulgarca bilme şartı geliyor

Arıcılar Atina’da gösteri düzenledi

Salı günü kaybolan soydaş ölü bulundu

Trakya İş Adamları Derneği Erdem Hüseyin’i ziyaret etti