Anasayfa


22-02-2024
Kültür Bakanı Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti
Kültür ve Spor Bakanı Lina Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti. Bakan Mendoni, Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkanı Hristodulos Topsidis’le görüştü. Görüşmede, eyaletin yürüttüğü kültürel projeler ve bu projelerin planlanmasına ilişkin değerlendirme yapıldığı belirtildi.
22 Şubat 2024 PerşembeKültür ve Spor Bakanı Lina Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti. Bakan Mendoni, Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkanı Hristodulos Topsidis’le görüştü. Görüşmede, eyaletin yürüttüğü kültürel projeler ve bu projelerin planlanmasına ilişkin değerlendirme yapıldığı belirtildi.

Eyalet Başkanı Topsidis yaptığı açıklamada, “Kültürün; turizm, ekonomi ve tarım ile aynı çerçevede yer alması gerektiğini ifade ettik. Böylece bölgemizin kültürünü öne çıkaracak bir dizi rota belirledik ve bu konular üzerine karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk.” dedi.

Kültür Bakanı Lina Mendoni de, “Kültür Bakanlığı her bölge için kültürel kalkınma haritası hazırladı. Böylece bölgesel birimleri memnun edecek, bölge sakinlerinin yaşam kalitesini iyileştirecek, aynı zamanda bir kaldıraç görevi görecek. Bildiğiniz gibi kültür, artık genel olarak sürdürülebilir bir kalkınmanın dördüncü ayağı olarak kabul ediliyor.” ifadelerine yer verdi.


Haberler


Türk askeri heyeti Ferecik’teki Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret etti

Atina ve Selanik’te 23 Nisan coşkusu

Gümülcine’de DEB Partisi ile EFA’dan ortak etkinlik

Geleneksel ’Çocuk Şenliği’ne yoğun ilgi

Gümülcine Müftülüğünün düzenlediği bilgi yarışması tamamlandı  

Yassıhöyük barajından Kuruçay’a bırakılan su miktarı arttırıldı  

Hakan Aysev’den Gümülcine’de muhteşem konser

Baran, İkinci Şans Okullarındaki öğrencilerin ulaşım sorununu sordu

İskeçe’de hatim etkinlikleri başlıyor

Yerapetritis: ‘Deniz parklarının yeri henüz belirlenmedi’

UEFA Avrupa Konferans Ligi yarı final eşleşmeleri belli oldu

Yapay Zeka: Fırsatlar ve Dezavantajlar