Anasayfa


23-02-2024
SİRİZA’da olağanüstü gelişmeler
Ana muhalefet SİRİZA Partisinde olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Eski SİRİZA başkanı Aleksis Çipras’ın, Kasselakis’e yönelik eleştirilerinden ve yeniden seçime gitme çağrısından sonra partide yeniden başkan seçimi gündeme geldi.
23 Şubat 2024 Cuma

Ana muhalefet SİRİZA Partisinde olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Eski SİRİZA başkanı Aleksis Çipras’ın, Kasselakis’e yönelik eleştirilerinden ve yeniden seçime gitme çağrısından sonra partide yeniden başkan seçimi gündeme geldi.

Parti başkanı Stefanos Kasselakis, dün başlayan kongrede yaptığı konuşmada, “Benim SİRİZA’da dışarıdan getirildiğimi düşünenler şimdi köklerimi görecekler. Köklerime yöneleceğim. Yani SİRİZA’nın üyelerine ve partinin insanlarına. SİRİZA’nın yeniden kurulmasını, yeniden seçime gitmesini ve partinin iktidar partisi olacağı yeni bir sürece gireceğiz. Beni kimse tutamaz. Sadece benim için kuyruklar oluşturan halk beni tutabilir. Bu halk yeniden yanımızda olacak. Ben buradayım ve ayaktayım. Hazırım.” dedi. Kasselakis, yeni süreçte üye teşkilatları, il örgütleri, merkez yürütme kurulu ve başkan seçimi olarak dörtlü bir seçim sürecine gidileceğini açıkladı. Kasselakis, SİRİZA’nın yeniden yapılanması gerektiğini, açık ve demokratik bir parti olması gerektiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Kasselakis’in isteği üzerine internetten yapılacak bir ankete partinin ismi, logosu ve ideolojik kimliğiyle ilgili olarak sorular koyması, partide büyük bir tartışma yaratmıştı. Tartışmalar üzerine eski parti başkanı Aleksis Çipras dün (23 Şubat Perşembe) sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Kasselakis’in yeniden başkan seçimi kararı alması çağrısında bulundu. Ana muhalefet partisi SİRİZA’daki gelişmelerin nasıl bir boyut kazanacağı merak konusu.

Haberler


Türk askeri heyeti Ferecik’teki Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret etti

Atina ve Selanik’te 23 Nisan coşkusu

Gümülcine’de DEB Partisi ile EFA’dan ortak etkinlik

Geleneksel ’Çocuk Şenliği’ne yoğun ilgi

Gümülcine Müftülüğünün düzenlediği bilgi yarışması tamamlandı  

Yassıhöyük barajından Kuruçay’a bırakılan su miktarı arttırıldı  

Hakan Aysev’den Gümülcine’de muhteşem konser

Baran, İkinci Şans Okullarındaki öğrencilerin ulaşım sorununu sordu

İskeçe’de hatim etkinlikleri başlıyor

Yerapetritis: ‘Deniz parklarının yeri henüz belirlenmedi’

UEFA Avrupa Konferans Ligi yarı final eşleşmeleri belli oldu

Yapay Zeka: Fırsatlar ve Dezavantajlar