Anasayfa


30-03-2024
İngiliz gazetesi Zeynelli’deki Türk kadınların fotoğrafını ‘Günün Fotoğrafı’ seçti
Anadolu Ajansının Yunanistan muhabiri Ayhan Mehmet’in çektiği İskeçe’nin Zeynelli köyündeki Türk kadınlarının toplu iftar etkinliği fotoğrafı, The Guardian gazetesi tarafından “Günün Fotoğrafı” seçildi.
30 Mart 2024 CumartesiAnadolu Ajansının Yunanistan muhabiri Ayhan Mehmet’in çektiği İskeçe’nin Zeynelli köyündeki Türk kadınlarının toplu iftar etkinliği fotoğrafı, The Guardian gazetesi tarafından “Günün Fotoğrafı” seçildi.

Ünlü İngiliz gazetesi, dünya genelinden haber ajansları ve çeşitli medya kuruluşları arasından her gün belirlediği “Günün Fotoğrafı”na, Anadolu Ajansının Yunanistan muhabiri Ayhan Mehmet’in dün (29 Mart Cuma) yayımladığı haberde yer alan kadınların fotoğrafını layık gördü. Fotoğraf, The Guardian’ın sitesinde yer aldı.

Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ayhan Mehmet şu ifadelere yer verdi: “Batı Trakya’da, İskeçe’nin Zeynelli köyünde Türk kadınların toplu iftar etkinliği için hazırlıklarını gösteren fotoğrafım, The Guardian’da günün fotoğrafı olarak seçilmiş. Umarım, bu fotoğrafın uluslararası bir platformda yer alması, bu küçük ve unutulmuş bölgenin ve burada yaşayanların dünya çapında tanınmasına yardımcı olur.”

Haberler


Türk askeri heyeti Ferecik’teki Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret etti

Atina ve Selanik’te 23 Nisan coşkusu

Gümülcine’de DEB Partisi ile EFA’dan ortak etkinlik

Geleneksel ’Çocuk Şenliği’ne yoğun ilgi

Gümülcine Müftülüğünün düzenlediği bilgi yarışması tamamlandı  

Yassıhöyük barajından Kuruçay’a bırakılan su miktarı arttırıldı  

Hakan Aysev’den Gümülcine’de muhteşem konser

Baran, İkinci Şans Okullarındaki öğrencilerin ulaşım sorununu sordu

İskeçe’de hatim etkinlikleri başlıyor

Yerapetritis: ‘Deniz parklarının yeri henüz belirlenmedi’

UEFA Avrupa Konferans Ligi yarı final eşleşmeleri belli oldu

Yapay Zeka: Fırsatlar ve Dezavantajlar