Anasayfa


01-04-2024
İskeçe Merkez Türk İlkokulu Robotik Takımından bir başarı daha
İskeçe Merkez Türk İlkokulu Robotik Takımı dört ekiple Atina’daki yarışmalara katıldı. 30 Mart Cumartesi günü Atina’da gerçekleştirilen Yunanistan çapındaki yarışmada İskeçe Merkez Türk İlkokulu takımı dört farklı ödülün sahibi oldu.
1 Nisan 2024 Pazartesiİskeçe Merkez Türk İlkokulu Robotik Takımı dört ekiple Atina’daki yarışmalara katıldı. 30 Mart Cumartesi günü Atina’da gerçekleştirilen Yunanistan çapındaki yarışmada İskeçe Merkez Türk İlkokulu takımı dört farklı ödülün sahibi oldu.

İskeçe Merkez Türk İlkokulu öğrencileri Robotik kodlama yarışmasında eyalet çapında elde ettikleri birincilikten sonra Atina’da düzenlenen yarışmaya katıldı.

Robotik Kodlama öğretmeni Elif Molla tarafından yarışmaya hazırlanan öğrenciler Atina’daki yarışmaya dört farklı dalda katıldı. Katıldığı her dalda ödüle layık görülen öğrenciler Batı Trakya Türklerini sevindirdi.

İskeçe Merkez Türk İlkokulu Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği tarafından konuyla ilgili olarak sosyal medyada yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başarılara doyamadık....
30 Mart Cumartesi günü Atina’da Stem Education’ın düzenlediği Robotik Kodlama Yarışmasına 4 grup ile katıldık. 4 grubumuz da kendi kategorilerinde 4 ayrı özel ödül kazandı. Bize bu gururu yaşatan çok kıymetli öğretmenimiz Elif Molla’yı ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Aynı zamanda ekstra ödül kazanan 6 gruptan biri olan kardeş okulumuz Gümülcine İdadiye İlkokulunu da tebrik ediyoruz. Daha nice başarılara.”

Yarışmaya Gümülcine’den katılan Gümülcine İdadiye Türk Azınlık İlkokulu öğrencileri de aldıkları özel ödülle dikkat çekti.Haberler


Türk askeri heyeti Ferecik’teki Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret etti

Atina ve Selanik’te 23 Nisan coşkusu

Gümülcine’de DEB Partisi ile EFA’dan ortak etkinlik

Geleneksel ’Çocuk Şenliği’ne yoğun ilgi

Gümülcine Müftülüğünün düzenlediği bilgi yarışması tamamlandı  

Yassıhöyük barajından Kuruçay’a bırakılan su miktarı arttırıldı  

Hakan Aysev’den Gümülcine’de muhteşem konser

Baran, İkinci Şans Okullarındaki öğrencilerin ulaşım sorununu sordu

İskeçe’de hatim etkinlikleri başlıyor

Yerapetritis: ‘Deniz parklarının yeri henüz belirlenmedi’

UEFA Avrupa Konferans Ligi yarı final eşleşmeleri belli oldu

Yapay Zeka: Fırsatlar ve Dezavantajlar