Anasayfa


03-05-2024
İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin bina sorununun çözümü için başbakana mektup
İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin bina sorunu Başbakan Kiriakos Miçotakis’e iletildi.
3 Mayıs 2024 Cuma

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin bina sorunu Başbakan Kiriakos Miçotakis’e iletildi.

Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği, Başbakan Kiriakos Miçotakis’e okul binası sorunuyla ilgili mektup göndererek çözüm taleplerini iletti.

Encümen Heyeti Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Cemalettin Efendi imzasıyla gönderilen mektupta kısa ve uzun vadede çözüm talepleri dile getirildi. Başbakan Miçotakis’ten okulun bina sorununun çözüme kavuşturulması için gerekli müdahalede bulunması istendi.

Mektupta; 2023 – 2024 eğitim yılının başlamasıyla okulda velilerin ve öğrencilerin vardiyalı (sabahçı – öğlenci) eğitim sorunu yaşadığı hatırlatılarak, gösterilen haklı tepkiler sonucunda vardiyalı eğitim sisteminin kaldırıldığı belirtildi.

Buna karşın, İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğünün talimatıyla okulun bodrum katında bulunan dersliklerin kullanımına izin verilmediği, öğrencilerin 25 yerine 20 derslikte sıkışık bir düzenle eğitim görmeye mahkum edildiği vurguladı ve bu durumun yeni bir mağduriyete neden olduğu ve okulun fiziki kapasite sorununun bir kez daha ortaya çıktığı kaydedildi.

Başbakan Miçotakis’e gönderilen mektupta, İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin yeni bir binaya kavuşması talebi bir kez daha ifade edildi. Kısa ve orta vadede ise fiziki kapasite sorununun çözüme kavuşturulması için okulun bodrum katında bulunan dersliklerin geçmişte olduğu gibi kullanılmasına izin verilmesi, okulun kullandığı alana prefabrik sınıfların inşa edilmesi veya okulun civarında ilave derslik olarak kullanılabilecek kamu binalarının tahsis edilmesi istendi.

Mektupta ayrıca yerel yönetim nezdinde yapılan başvuruların bir an önce sonuç vermesi beklentisi dile getirildi.

Başbakan Miçotakis’e gönderilen mektup şu ifadelerle son buldu: “Okulumuzdaki soruna çözüm beklentimizi dikkatinize getirmek ister ve toplumun yararına olacak iyileştirmelerin yapılması için gerekli müdahalelerde bulunmanızı arz ederiz.”

Haberler


İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin devletini resmen tanıdı

Ankara’da ‘Batı Trakya Kültür ve Tanıtım Günü’ etkinliği

Habipoğlu: ‘Sandığa gidip üçüncü kez AP seçimlerine katılan DEB Partisini destekleyeceğiz’

Gümülcine’de trafik kazası: anne ve bebeği yaralandı

Batı Trakya Türkleri, Türk – Yunan yakınlaşmasından ne bekliyor?

DEB Partisi “Biz Buradayız” diyor

Ele verir talkını, kendi yutar salkımı

Kasselakis, Filistin’i ziyaret etti

Yakınlaşma süreci ve azınlığın beklentileri, kronikleşmiş sorunlarımız ve AP seçimleri

Atina’daki konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar dinleyiciyle buluştu

Özde birlik ve beraberlik

Tır alev aldı Egnatia Otobanı kapandı