Anasayfa


14-05-2024
İskeçe’de hatim etkinlikleri devam ediyor
İskeçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarının düzenlediği hatim etkinlikleri devam ediyor. 12 Mayıs Pazar günü Karşımahalle Camii Kur’an kursunda görevli Fatih Kocaahmet ile Emine İmam’ın öğrencileri için hatim töreni düzenlendi.
14 Mayıs 2024 Salıİskeçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarının düzenlediği hatim etkinlikleri devam ediyor. 12 Mayıs Pazar günü Karşımahalle Camii Kur’an kursunda görevli Fatih Kocaahmet ile Emine İmam’ın öğrencileri için hatim töreni düzenlendi.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın çalışma ziyareti için İstanbul’da bulunması nedeniyle hatim etkinliği İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu’nun yönetiminde gerçekleşti. İskeçe Karşımahalle Camii’ndeki etkinliğe İskeçe milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene ile Eyalet Meclis Üyesi Fatih İsmailko, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Eski Vali Yardımcısı ve AP Milletvekili adayı Musa Vidinli ile DEB Partisinin diğer AP milletvekili adayları ve davetliler katıldı.

Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yaptığı selamlama konuşmasında, öğrencileri, ailelerini, hocalarını ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlerini tebrik etti. Hraloğlu ayrıca tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutladı. Daha sonra sırasıyla DEB Partisi adaylarından Musa Vidinli, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Hacıgene, milletvekili Hüseyin Zeybek ve milletvekili Burhan Baran birer konuşma yaptı.

Kılınan öğle namazı sonrasında davetlilere geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.

Öte yandan, İskeçe Gazhane Camii’nde görev yapan Fatma Burbun’un eğittiği yetişkin kadınlardan oluşan öğrencilerin gerçekleştirdiği hatim etkinliğinde kursiyerler Kur’an-ı Kerim, şiirler ve ilahiler okudu. Etkinliğe İskeçe Müftü Yardımcısı Fatma İmam, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago ve diğer davetliler katıldı. Etkinliğin sonunda davetlilere etli pilav ve ayran ikram edildi.

Haberler


İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin devletini resmen tanıdı

Ankara’da ‘Batı Trakya Kültür ve Tanıtım Günü’ etkinliği

Habipoğlu: ‘Sandığa gidip üçüncü kez AP seçimlerine katılan DEB Partisini destekleyeceğiz’

Gümülcine’de trafik kazası: anne ve bebeği yaralandı

Batı Trakya Türkleri, Türk – Yunan yakınlaşmasından ne bekliyor?

DEB Partisi “Biz Buradayız” diyor

Ele verir talkını, kendi yutar salkımı

Kasselakis, Filistin’i ziyaret etti

Yakınlaşma süreci ve azınlığın beklentileri, kronikleşmiş sorunlarımız ve AP seçimleri

Atina’daki konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar dinleyiciyle buluştu

Özde birlik ve beraberlik

Tır alev aldı Egnatia Otobanı kapandı