Anasayfa


14-05-2024
Gümülcine’nin Yunanistan’a ilhakı kutlandı
Gümülcine’nin Yunanistan’a ilhakının yıl dönümü 14 Mayıs Salı günü törenlerle kutlandı. Gümülcine’deki resmi geçit törenini ana muhalefet partisi SİRİZA ’nın başkanı Stefanos Kasselakis de izledi.
14 Mayıs 2024 SalıGümülcine’nin Yunanistan’a ilhakının yıl dönümü 14 Mayıs Salı günü törenlerle kutlandı. Gümülcine’deki resmi geçit törenini ana muhalefet partisi SİRİZA ’nın başkanı Stefanos Kasselakis de izledi.

Gümülcine’nin Yunanistan’a ilhakının 104. yıl dönümü nedeniyle resmi törenler yapıldı. Törenler, Gümülcine Metropoliti Penteleimon’un yönettiği dini ayinle başladı. Devamında ise şehir meydanındaki Kılıç Anıtı’na çelenkler konuldu. Daha sonra öğrencilerin, derneklerin ve askeri birliklerin katıldığı resmi geçit töreni yapıldı. Kılıç Anıtı’ndaki çelenk töreninde Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal da yer aldı.

Kutlamalara hükümet adına Adalet Bakanı Yorgos Floridis katılırken, ana muhalefet partisi SİRİZA lideri Stefanos Kasselakis de resmi geçit törenini izledi.

Törene katılanlar arasında Rodop Yeni Sol Milletvekili Özgür Ferhat, Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin ve Yassıköy Belediye Başkanı Caner İmam da yer aldı.

Haberler


İspanya, Norveç ve İrlanda Filistin devletini resmen tanıdı

Ankara’da ‘Batı Trakya Kültür ve Tanıtım Günü’ etkinliği

Habipoğlu: ‘Sandığa gidip üçüncü kez AP seçimlerine katılan DEB Partisini destekleyeceğiz’

Gümülcine’de trafik kazası: anne ve bebeği yaralandı

Batı Trakya Türkleri, Türk – Yunan yakınlaşmasından ne bekliyor?

DEB Partisi “Biz Buradayız” diyor

Ele verir talkını, kendi yutar salkımı

Kasselakis, Filistin’i ziyaret etti

Yakınlaşma süreci ve azınlığın beklentileri, kronikleşmiş sorunlarımız ve AP seçimleri

Atina’daki konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar dinleyiciyle buluştu

Özde birlik ve beraberlik

Tır alev aldı Egnatia Otobanı kapandı