Anasayfa


23-05-2024
Gümülcine – Bulgaristan yolundaki arazi sahiplerinin tazminatlarını sordu
Rodop ili Yeni Sol Milletvekili Özgür Ferhat, Gümülcine – Bulgaristan yolunun yıllar önce tamamlanıp hizmete girmesine rağmen arazilerini devreden vatandaşların hala devletten tazminatlarını alamadığını belirtti.
23 Mayıs 2024 Perşembe

Rodop ili Yeni Sol Milletvekili Özgür Ferhat, Gümülcine – Bulgaristan yolunun yıllar önce tamamlanıp hizmete girmesine rağmen arazilerini devreden vatandaşların hala devletten tazminatlarını alamadığını belirtti.

Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığının konu ile ilgili olarak bir çalışma yapmamasını eleştiren Özgür Ferhat, hükümetin en kısa zamanda bu haksızlığa bir son vermesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Ferhat konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“10 yıl önce Gümülcine ve geniş çevresinde gerçekleştirilen 103 hak sahibinin kamuya yol yapımı dahilinde zorunlu arazi devir işlemleri gerçekleşmiştir. Fakat, Gümülcine-Bulgaristan yolunun yıllardır tamamlanıp çalışmasına rağmen, hak sahibi vatandaşlar arazilerinin kamulaştırma karşılığını devletten alamamışlardır.

Altyapı Ulaştırma ve Taşımacılık Bakanlığının bu konuda hassasiyet göstermemesi ve gerekli tazminatın Ekonomi Bakanlığı tarafından vatandaşlara ödenmemesi toplum içerisinde büyük bir tepki ile karşılanmaktadır.

Mevcut yönetimin derhal bu haksızlığa bir son vermesini ve Bakanlık kararıyla zorunlu kamulaştırmayı gerçekleştirdikleri gibi yine bir basit Bakanlık kararıyla vatandaşlardan alınan arazilerin tazminatlarının ödenmesini talep ediyoruz.

Hak sahiplerinin kazanmış oldukları mahkeme kararına dayanarak ve adaletli devlet yapısını öne sürerek bir an önce Sayın Bakanı göreve davet ediyorum.”

Haberler


Fener’deki bungalow deniz evleri ihaleyle kiralanacak

BTTÖB’den Başkonsolos Ünal’a ziyaret

Yarın hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkacak

Mora Yarımadası’nda yangın

Yassıköy’de sıcak sebebiyle okullar erken kapanacak

Asafoğlu: ‘Partimiz, kabuğundan yavaş yavaş çıkarak büyümeye başlıyor’

Ahmet Kurt’dan su kullanımı konusunda uyarı

Gümülcine Belediyesindeki okullarda erken paydos

Aşırı sıcaklardan dolayı eğitime ara

EFA’dan DEB Partisine tebrik

HÖH Bulgaristan seçimlerinde ikinci oldu

Kathimerini’den ‘yüzde 3’lük seçim barajı’ itirafı