Anasayfa


25-05-2024
Pervin Hayrullah azınlık okullarında Türkçe eğitimini anlatacak
Batı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Genel Müdürü Pervin Hayrullah, Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsünün “Balkanlar’da Ana Dili Olarak Türkçe Eğitimi: Güncel Durum ve Sorunlar” paneline konuşmacı olarak katılacak.
25 Mayıs 2024 CumartesiBatı Trakya Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Genel Müdürü Pervin Hayrullah, Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsünün “Balkanlar’da Ana Dili Olarak Türkçe Eğitimi: Güncel Durum ve Sorunlar” paneline konuşmacı olarak katılacak.

30 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek panelde, Pervin Hayrullah “Batı Trakya Türk Azınlık Okullarında Türkçe Eğitimin Dünü ve Bugünü” konulu bir konuşma yapacak.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Ali Hüseyinoğlu’nun yapacağı panelde yer alan diğer konuşmacılar ve konuları şöyle:

- Prof. Dr. Yavuz Kartallıoğlu (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi): “Cumhuriyetin 101. Yılında Balkanlar’da Türkçe Öğretimi”

- Doç. Dr. Osman Emin (Kuzey Makedonya) “Kuzey Makedonya’da Ana Dili Olarak Türkçe Eğitiminin Gelişimi ve Güncel Durumu”

- Doç. Dr. Harun Bekir (Plovdiv (Filibe) Paisiy Hilendarski Üniversitesi) “Bulgaristan’da Demokrasiye Geçiş Sürecinde Türkçe Öğretimi”

Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Konferans Salonunda gerçekleşecek olan panel saat 14.00’de başlayacak.Haberler


Fener’deki bungalow deniz evleri ihaleyle kiralanacak

BTTÖB’den Başkonsolos Ünal’a ziyaret

Yarın hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkacak

Mora Yarımadası’nda yangın

Yassıköy’de sıcak sebebiyle okullar erken kapanacak

Asafoğlu: ‘Partimiz, kabuğundan yavaş yavaş çıkarak büyümeye başlıyor’

Ahmet Kurt’dan su kullanımı konusunda uyarı

Gümülcine Belediyesindeki okullarda erken paydos

Aşırı sıcaklardan dolayı eğitime ara

EFA’dan DEB Partisine tebrik

HÖH Bulgaristan seçimlerinde ikinci oldu

Kathimerini’den ‘yüzde 3’lük seçim barajı’ itirafı