Anasayfa


27-05-2024
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğundan ‘Türk Mutfağı Haftası’ etkinliği
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında bir etkinlik düzenledi. Yassıköy’deki Arnemusi lokantasında gerçekleştirilen etkinlikte Türk mutfağının Ege bölgesine özgü yemeklerin tanıtımı yapıldı.
27 Mayıs 2024 PazartesiTürkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu tarafından Yassıköy’de bulunan bir restoranda, Ege bölgesine has yiyecekler davetlilerin beğenisine sunuldu.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, yaptığı konuşmada "Yemeğin tarihine baktığımızda insanlığın tarihine bakıyoruz. Bugünkü konseptimiz Ege mutfağı. Burada kendi kültürümüz ile diğer kültürlerin de etkileşimini göreceğiz" dedi.

Etkinliğe, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ın yanı sıra eşi İlayda Ünal, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, İskeçe Milletvekili Burhan Baran, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Türk azınlık kurum ve kuruluş temsilcileri ile konsolosluk personeli katıldı.

FOTO: AA

Haberler


Fener’deki bungalow deniz evleri ihaleyle kiralanacak

BTTÖB’den Başkonsolos Ünal’a ziyaret

Yarın hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkacak

Mora Yarımadası’nda yangın

Yassıköy’de sıcak sebebiyle okullar erken kapanacak

Asafoğlu: ‘Partimiz, kabuğundan yavaş yavaş çıkarak büyümeye başlıyor’

Ahmet Kurt’dan su kullanımı konusunda uyarı

Gümülcine Belediyesindeki okullarda erken paydos

Aşırı sıcaklardan dolayı eğitime ara

EFA’dan DEB Partisine tebrik

HÖH Bulgaristan seçimlerinde ikinci oldu

Kathimerini’den ‘yüzde 3’lük seçim barajı’ itirafı