Anasayfa


11-06-2024
Ahmet Kurt'dan su kullanımı konusunda uyarı
Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt belediye sakinlerini su kullanımı konusunda dikkatli olmaları için uyardı.
11 Haziran 2024 Salı

Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt belediye sakinlerini su kullanımı konusunda dikkatli olmaları için uyardı.

Son yıllarda iklim değişikliği sebebiyle dünya genelindeki sıkıntıların Mustafçova Belediyesinde de yaşandığını belirten Ahmet Kurt, özellikle Kurban Bayramında belediye sakinlerinin su tüketimi konusunda tasarruflu davranması gerektiğini ifade etti.

Halkın suyu verimli kullanmak ve amacının dışında kullanmamak konusunda dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Ahmet Kurt, belediye yönetimi olarak sorunun giderilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Ahmet Kurt'un konuyla ilgili olarak bugün yaptığı açıklaması şöyle:
"Sevgili Mustafçova Belediyesi sakinleri, kıymetli abilerim-ablalarım, kardeşlerim.

Hepimizin malumudur ki, son yıllarda yaşanan iklim değişikliği yüzünden, gerek dünya gerekse bölgemiz büyük bir kaynak sıkıntısından geçiyor. Küresel Isınma'nın etkisini bugünlerde hepimiz yaşıyoruz. Dünya kaynaklarının verimsiz harcanması, kışların yağışsız ve kurak geçmesi, geçiş mevsimlerinin neredeyse hiç yaşanmaması gibi mevzular, son zamanların popüler sohbetleri arasında olmuştur. Maateessüf bu sorun son günlerde bizim bölgemizde çok hızlı bir şekilde cereyan etmiştir. Konuyu "su sıkıntısı" mevzusuna bağlayacağımı hepiniz anlamışsınızdır. Bizler, bilmenizi isteriz ki, bütün gayret ve imkanlarımızla sadece su sorununu değil, bölgemizin her sahadaki sorunu çözmek için varız.

Bunun için çalışıyoruz da. Fakat, gerek belediyemizin uhdesindeki köylerin dağınıklığı, gerek belediyemizin bütçe darlığı, bizleri bu sorunu tamponlamaktan öte götüremiyor. Kısa vadede su sorununu tankerlerle gidermeye çalışmak da takdir edersiniz ki, kısıtlı kaynaklarla sürekli olabilecek bir mesele değildir. Sizlerden yönetim olarak istirhamımız; suyu verimli kullanmak, boşa harcamamak, amacının dışında kullanmamak olacaktır.

Bahçelerin, tarım arazilerinin sulanması tespit ettiklerimizin başında geliyor. Bugün bizlere yakışacak olan da, daha temel ihtiyaçların kesintiye uğramaması adına duyarlı olmak ve diğer vatandaşların hakkına geçmemektir. Gelişmiş ülkelerin, gelişmiş belediyelerin de ana çözüm yolu verimli kaynak kullanımıdır zaten. Bu demek değildir ki, bu konudaki kalıcı çözüm için çalışmalarımız yoktur. Bu demek değildir ki yönetimimiz bu sorunun yükünü omuzlarından atıp halkın omzuna yükleyecektir. İlk 6 aydaki gayretimizin misliyle çalışacağımıza, ilk günün misyon ve vizyonuyla önümüzdeki dört buçuk yıl boyunca nice sorunları projelerle çözeceğimize olan inancınız her daim tam olsun. Esen kalın."

Haberler


15 Temmuz şehitleri Gümülcine Başkonsolosluğunda anıldı

EURO 2024 şampiyonu İspanya

Azınlık kurumlarından ‘15 Temmuz’ mesajları

Müftü Mete ölümünün ikinci yıl dönümünde kabri başında anıldı

ABD başkan adayı Trump’a suikast girişimi

Yaşlılar ve riskli gruplara Kovid uyarısı

Önce eşini vurdu sonra intihar etti

Ahmet Mete İzmit’te anılıyor

İşkencenin Önlenmesi Komitesi Yunanistan’ı uyardı

Sıcaklıklar daha da artacak!

İpsala Belediyesi, Dr. Sadık Ahmet'in ismini caddeye veriyor

Dere yatakları ve kanalların temizliği yapılacak