Anasayfa

13-01-2021
İlhan Ahmet doğal afetle mücadele için yerel yönetimlere kaynak aktarılmasını istedi
Rodop KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet, doğal afetlerle mücadele için yerel yönetimlere maddi kaynak aktarılmasını istedi.
13 Ocak 2021 Çarşamba

Milletvekili İlhan Ahmet, Rodop ilini etkisi altına alan aşırı yağmur ve selin ardından, zararın meydana geldiği köyleri ziyaret etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten milletvekili, Lefeciler, Kurcalı, Delinasuhköy, Yahyabeyli ve Bekirköy’de yerinde incelemelerde bulundu.

Hasar tespit çalışmaları yürüten Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios ile de bir araya gelen İlhan Ahmet, belediye ve eyalet başkanlığı tarafından doğal afetlere karşı acilen alınması gereken tedbirler ve yürütülmesi gereken alt yapı çalışmalarıyla ilgili görüşme gerçekleştirdi.

Hükümete çağrıda bulunan milletvekili İlhan Ahmet, belediyelere ve eyalet başkanlığına acil maddi yardım yapılarak yerel yönetimlerin güçlendirilmesini talep etti. Ahmet, hayata geçirilecek projeler ve altyapı ve imar hizmetleri için maddi kaynak aktarımının derhal yapılması gerektiğini belirtti.

Tüm bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten İlhan Ahmet, milletvekili olarak, zarara uğrayan yurttaşların kayıplarının tazminiyle ilgili olarak meclis çatısı altında üzerine düşen her türlü çalışmaya titizlikle devam edeceğini kaydetti.


Haberler


Meteorolojiden yeni uyarı!

'Οδηγούν την μειονοτική εκπαίδευση σε αφανισμό'

Batı Trakya sarı bölgede olmaya devam ediyor

Azınlık okulunu kapsam dışında bırakan ‘yeni okul’ tasarısı kabul edildi

Batı Trakya’da 51 vaka

T.C. vatandaşlarına yine izin çıkmadı

Üç kişiden biri aşıya karşı

10 haneli Türk köyündeki camiye 104 bin euroluk ceza!

Dimokratia Gazetesi: “İlhan Ahmet Ankara’nın sözcülüğünü yapıyor”

Yunanistan iade sürecinin başlatılmasını istedi

Muzaffer Bey’in konağı çocuklar için müze olacak

Kaklamanis, azınlık vekiline İstanbul Rumları üzerinden sataştı!