Anasayfa

14-01-2021
Mağazalarla ilgili karar yarın açıklanacak
Ülke genelinde iki haftadır uygulanan sıkı önlemler sebebiyle tamamen kapalı olan iş yerleriyle ilgili kararın yarın (15 Ocak Cuma) verilmesi bekleniyor.
14 Ocak 2021 Perşembe 13:14

Basında yer alan haberlere göre hükümet, bilim kurulunun önerileri doğrultusunda mağazaların açılıp açılmayacağına, açılması durumunda da hangi yöntemle çalışacağına karar verecek.

Konuyla ilgili bir radyo programına konuşan Kalkınma Bakanı Adonis Yeorgiadis, bakanlık olarak her türlü olasılığı planladıklarını söyledi. Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan sistemleri de incelediklerini söyleyen Yeorgiadis, büyük zarar gören esnafın biraz olsun rahatlayabilmesi için her türlü hazırlığın yapıldığını söyledi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Nikos Papathanasis ise yaptığı açıklamada, bilim kuruluna mağazaların “click away” yöntemi ile açılması konusunda öneride bulunduklarını, bunun yanı sıra “click inside” yani önceden randevu alarak mağaza içinden alışveriş yapma yönteminin de gündemde olduğunu söyledi. Papathanasis, bilim kurulunun görüşünün ardından Başbakanın alacağı kararın yarın saat 18.00’de Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias tarafından açıklanacağını belirtti.

Başbakan Kiriakos Miçotakis de dün yaptığı basın toplantısında mağazaların en azından “click away” yöntemi ile açılmasına yeşil ışık yakmış, ancak son kararın uzmanlar tarafından sunulacak verilerden sonra alınacağını açıklamıştı. Miçotakis, son dönemde salgın hızının giderek azaldığına dikkat çekmiş ve bu veriler doğrultusunda ekonominin tekrar canlanması arzusunda olduklarını söylemişti.
Kaynak: Gündem

Ekleyen: MŞ

Haberler


Çavuşoğlu: “İstikşafi görüşmelerin sonuç odaklı olmasını ümit ediyorum”

Batı Trakya’da 17 vaka!

Avcılık kısmen serbest, sokağa çıkma yasağına devam, iller arası seyahat yasak

Muhasebeci Nagihan Mümin İskeçe’de işyerini açtı

Gümülcine ve Şapçı belediyelerine uyarı!

‘AB Komisyonu da ulusal ve dilsel azınlıklara sırtını döndü’

Ortaokul ve Liseler açılıyor

AB sertifikayı erteleyecek, gereksiz seyahatleri caydıracak

AB ülkelerinde, aşı tedarikindeki aksaklıklar tepkilere yol açtı

Zarar görenlere bir destek de siz olun!

Bakanlık yetkilileri afet bölgesinde

7 bin kişiye iş imkanı