Anasayfa

03-05-2021
Ketenlik kütüphanesine saldırılar sonrasında açıklama
Ketenlik’teki Halk Kütüphanesine kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan saldırıya, 16. Ketenlik Gençlik Festivali yönetiminden açıklama geldi.
3 Mayıs 2021 Pazartesi
İskeçe'nin Ketenlik köyündeki Halk Kütüphanesine kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı yapıldığı bildirildi. Kütüphaneye yapılan saldırılar sonrasında 16. Ketenlik Gençlik Festivali Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Hepimize ev sahipliği yapan Ketenlik Halk Kütüphanesinin iki haftadır bazı kendini bilmezler tarafından uğradığı saldırılar ve gördüğü haksız muamele bizleri derinden üzmüştür.” denildi.

“Zorunlu Açıklama” adı altında yayımlanan açıklama şöyle:

“Yirmi yıllık azmin, çabanın ve emeğin bir sonucu olan, Batı Trakya'nın en büyük gençlik organizasyonu Ketenlik Gençlik Festivali'nin planlandığı; çocuklarımızın eğitimine güzel katkılarda bulunmuş ve bulunmaya devam edecek olan, Ketenlikte sayısız misafirin başarıyla ağırlandığı, yeri geldiğinde ortak sorunlarımızı tartışmak ve çözüme kavuşturmak için hepimize ev sahipliği yapan Ketenlik Halk Kütüphanesinin iki haftadır bazı kendini bilmezler tarafından uğradığı saldırılar ve gördüğü haksız muamele bizleri derinden üzmüştür. Söz konusu kişilerin Ramazan ayında bile hırsızlık yapacak, Ketenlik halkına sadece yararı dokunan bir mekana saldıracak ve acı olanı bu yaptıklarından utanmayacak kadar seviyelerinin düşmüş olduğunun açık bir göstergesidir.

BİLİNMESİNİ İSTERİZ Kİ;

Ketenlik Gençlik Festivali ve Ketenlik Halkı bu tarz saldırılar, çürük zihniyetler ile defalarca mücadele etmiş ve inandığı, doğru bildiği yoldan asla vazgeçmemiştir.

Ketenlik Gençlik Festivali Yönetim Kurulu olarak bizim de duruşumuz bellidir. Haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek ve bölgemizin kültürünü sonuna kadar yaşatmaya, bölgemiz ve topluma fayda sağlamaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

Haberler


Kıran İdadiye Azınlık İlkokulu ve Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran’ın Batı Trakya ziyareti devam ediyor

Sağlık çalışanlarının sadece yüzde 62,5’i aşılandı

30-44 yaş grubu da tüm şirketlerin aşılarını yapabilecek

Önder Mümin koronavirüs aşısını yaptırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle iftar programında buluştu

Kıran azınlık temsilcileriyle iftarda bir araya geldi

Yavuz Selim Kıran: 'Azınlığın haklarının çiğnenmesine seyirci kalamayız'

Batı Trakya’da 47 vaka

Kıran, Türk azınlık temsilcileriyle görüştü

Gümülcine Hastanesinde Johnson and Johnson aşılarına başlandı

Asafoğlu, EFA’nın tarım etkinliğine katıldı