Anasayfa

15-09-2021
Göçmen öğrencilerin isimlerini yayınladı, tepkiler çığ gibi büyüdü
İktidar partisi YDP milletvekili Bogdanos göçmen öğrencilerin isimlerini sosyal medya hesabından paylaşınca tepkiler çığ gibi büyüdü.
15 Eylül 2021 Çarşamba

İktidardaki Yeni Demokrasi Partisi milletvekillerinden Konstandinos Bogdanos, twitter hesabından Atina’daki bir anaokulunda eğitim gören göçmen çocuklarının isimlerini yayınlayınca eleştiri yağmuruna tutuldu. Aşırı milliyetçi görüşleriyle bilinen ve bu konuda bir çok kez tartışmaların yaşanmasına neden olan YDP milletvekili Bogdanos, dün (14 Eylül Salı) kişisel sosyal medya hesabından, başkentteki bir anaokulunda eğitim gören göçmen çocuklarının isimlerinin yer aldığı bir mesajı paylaştı. İsimlerini yayınladığı göçmen çocuklarını hedef gösterdiği ve insanların kişisel bilgilerini paylaştığı gerekçesiyle sert bir dille eleştirilen eski gazeteci ve milletvekili Bogdanos, paylaşımını kaldırdı.

Ana muhalefet SİRİZA Partisi ise Bogdanos’un paylaşımına tepki gösterdi. SİRİZA’dan yapılan açıklamada YDP’nin milletvekili Bogdanos’u ihraç etmesi gerektiği belirtildi.

SİRİZA’nın açıklamasında “Hükümetini bir LAOS ve Yahudi soykırımı inkarcılarına dönüştürdüğü için tüm bunlardan yalnızca sayın Miçotakis sorumludur. Bu hareket küçük çocukları hedef gösteren, onlara karşı şiddet eylemlerini kışkırtarak suç teşkil eden korkunç bir eylemdir.

Sayın Miçotakis'in bu faşist uygulamaların üzerini örtmüyorsa yapması gereken tek şey, anaokulu öğrencilerine ait kişisel bilgilerin yer aldığı listenin milletvekilinin eline nasıl geçtiğini söylemek ve ardından onu ihraç etmektir." ifadelerine yer verildi.

Bogdanos’a bir tepki de Yunanistan Komünist Partisi’nden (KKE) geldi. Partiden yapılan açıklamada YDP milletvekili Bogdanos’un insanları hedef gösterdiği ve kişisel bilgileri yayınladığı vurgulandı. KKE’nin açıklamasında “Sayın Bogdanos yaptıklarıyla insanların kişisel bilgilerini yasa dışı bir şekilde yayınlayan ve belirli kesimden şahısları hedef haline getiren bir hafiye haline gelmiştir” denildi.

Bogdanos’a ait olduğu belirtilen bir internet sitesinin Atina’da bir anaokuluna kayıt yaptıran göçmen çocuklarının listesini yayınladığı, YDP milletvekili Konstandinos Bogdanos’un da bunu twitter hesabından paylaştığı kaydedildi. Tepkilerin büyümesi üzerine Bogdanos’un yanı sıra söz konusu internet sitesinin de paylaşımı kaldırdığı bildirildi.


Haberler


Milletvekili İlhan Ahmet, BAKEŞ’i ziyaret etti

Hemetli bölgesinde vatandaşlar evlerinde aşılandılar

İskeçe’deki vakalarda ciddi artış!

ABTTF’den cuma namazı kararına tepki

KİNAL’da başkanlık seçimi aralık ayında

Kozlukebir belediyesinden led ışık sözleşmesi

Batı Trakya’da aşılarda son durum

Gümülcine’deki Pontuslu Rumlar: 'Evlerimizi Türklere satıp kaçacağız'

Yunanistan ile Fransa arasında savunma anlaşması imzalandı

Örgütlenme özgürlüğü ve eğitim sorunlarını anlattılar

Miçotakis: ‘Türkiye ile bir silahlanma yarışına girme niyetim hiç yok’

Özgür Ferhat: ‘Edip Akbayram konseri için en uygun yer Yassıköy’dü’