Anasayfa

28-09-2021
Hemetli bölgesinde vatandaşlar evlerinde aşılandılar
Rodop ili Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Hemetli bölgesinde bazı köylerde vatandaşlara yeni tip koronavirüs aşısı yapıldı.
28 Eylül 2021 Salı

Rodop ili Kozlukebir Belediyesi’ne bağlı Hemetli bölgesinde bazı köylerde vatandaşlara yeni tip koronavirüs aşısı yapıldı.

Yunanistan'da yakın zamanda evde aşılama döneminin başlamasıyla Kozlukebir Belediyesi'nin Hemetli bölgesinde bir çok vatandaş bu uygulamadan yararlandı.

Kozlukebir Belediyesi ana muhalefet lideri Birlik Listesi Başkanı Eczacı Erdem Hüseyin’in girişimiyle yaş ve kronik hastalık gibi nedenlerden dolayı hastane veya sağlık ocaklarına gitme imkanı bulamayan bazı vatandaşlar evlerinde aşılandı.

Eczacı Erdem Hüseyin, devletten evlerde koronavirüs aşısı yapma yetkisini alan bir doktorla 26 Eylül Pazar günü Hemetli bölgesinde bazı köyleri gezdiler ve bir çok vatandaşın evlerinde aşılanmasını sağladılar.

Hemetli bölgesinde yapılan aşılarla ilgili açıklama yapan ana muhalefet başkanı Eczacı Erdem Hüseyin şunları dile getirdi:

“Değerli Kozlukebir Belediyesi Sakinleri. Yaptığımız girişimler sonucu bundan aylar önce Sirkeli aı merkezini faaliyete geçirmiştik. Bugünde evde aşılama dönemini başlatmış bulunuyoruz. Pazar günü olmasına rağmen Hacıören, Musacık ve Kozdere gibi kırsal kesimde bulunan köylerimizde yatalak ve yaşlılıktan dolayı evden çıkamayan hastalarımızı kapı kapı dolaşarak aşıladık. Evde aşılama önümüzdeki günlerdede devam edecektir. Meclis üyelerimize ve muhtarlarımıza ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin, sizlere hizmet etmek bizim için büyük gurur ve mutluluktur.”


Haberler


Vaka sayısında endişe veren artış

Mahalleli belediyeden umursamazlığa son vermesini bekliyor

Gümülcine’de rapid testlere devam ediliyor

Ana muhalefet, iktidarın Kovid-19 politikasını eleştirdi

Yorgo Papandreu’dan adaylık sinyali

Bakoyanni kanser olduğunu açıkladı

Merkel 29 Ekim'de Atina’ya geliyor

Türeci ve Şahin Kathimerini’ye konuştu

55 yıl öncesine nostaljik yürüyüş

Batı Trakya Türk heyeti AGİT konferansına katıldı

'Türk azınlığının başındaki insanlara tehditler, hakaretler yapılıyor, mahkemelere sürülüyoruz'

Gümülcine’de 28 yaşında genç koronadan öldü