Anasayfa

18-10-2021
55 yıl öncesine nostaljik yürüyüş
Gümülcine Belediye Tiyatrosu, 55 yıl öncesine kadar şehrin ortasından geçen eski nehir boyunca nostalji yürüyüşü düzenliyor.
18 Ekim 2021 Pazartesi


Gümülcine Belediye Tiyatrosu, 55 yıl öncesine kadar şehrin ortasından geçen eski nehir boyunca nostalji yürüyüşü düzenliyor.

Kuzey Yunanistan’dan 12 farklı şehirde gerçekleştirilen benzer etkinliklerin, “Şehirlerin Hikayeleri” programı çerçevesinde hayata geçirildiği ifade edildi. Şehirlerde gerçekleştirilecek etkinliklerin tümü şehirlerin tarihi ve kültürel özellikleriyle doğrudan ilgili.

Söz konusu programa katılan Gümülcine Belediye Tiyatrosu bu kapsamda “İnsan Nehri” adı altında bir etkinlik düzenliyor. Etkinlik çerçevesinde yıllarca Gümülcine’nin ortasından geçen ve şehrin tarihinde önemli bir yere sahip olan Bokluca Çayı’nın eski güzergahı boyunca vatandaşlar tarafından yürüyüş gerçekleştirilecek. Etkinliğin 14 Kasım Pazar günü saat 11:00’de başlayacağı ifade edildi. Etkinliğe katılacak vatandaşlar, 55 yıl öncesine kadar şehrin kuzeyinden gelerek ortasından geçen nehir boyunca yürüyecek ve bir insan nehri oluşturulacak.

Yürüyüş eski nehrin şehre giriş yaptığı Gümülcine Pazar yerinden başlayacak. Nostaljik yürüyüş etkinliği Gümülcine’nin batı çıkışındaki köprüde tamamlanacak. Yürüyüşün toplam uzunluğu 2,9 kilometre olacak. Yürüyüş boyunca çay üzerinde bulunan toplam 16 köprü hakkında da bilgi verilecek. Etkinlik çerçevesinde özellikle yaşlı vatandaşların şehrin ortasından geçen nehir ve üzerindeki köprülerle ilgili anılarının anlatılacağı küçük videolar oluşturulacak. Hazırlanacak videoların sosyal medya ortamında paylaşılacağı ayrıca eğitim sürecinde değerlendirilmek üzere bölge okullarına da verileceği ifade edildi.

Nostaljik etkinliğe katılmak isteyen vatandaşların theatrokomotinis@gmail.com mail adresinden ve aşağıdaki telefonlardan bilgi alabileceği belirtildi: 25310-37770, 25310-27484, 25310-25970.


Haberler


Batı Trakya’da 257 vaka

Yassıköy – Yalımlı yolu yenileniyor

Yunan sınır muhafızları sığınmacı sandıkları çevirmeni Türkiye'ye gönderdi

60 yaş üstü aşısızlara getirilen ceza randevu taleplerini artırdı

ABD, Yunanistan'daki askeri yatırımlarını artırıyor

Emfiecioglu Gümülcine’de partisini tanıttı

Bulgaristan hem aşı kartı, hem PCR uygulamasını kaldırdı

DEB Partisi ABD’li diplomatlarla görüştü

Türeci ve Şahin’den Omikron varyantı için ‘korku duymaya gerek yok’ mesajı

‘Cosi Fan Tutte’ Gümülcine’de

Özgür Ferhat’tan 100 euroluk para cezasına tepki

GTGB Yeni Nesil Kolu’ndan bilgi yarışması