Anasayfa

24-11-2021
‘İşbirliğinden uzak, engelleyici tavır karşısında tepkimizi ifade etmek isteriz’
İskeçe Merkez Türk İlkokulu Encümen Heyeti, okuldaki bir odanın encümen heyetine tahsis edilmesi talebine olumsuz yanıt verildiğini duyurdu.
24 Kasım 2021 Çarşamba

İskeçe Merkez Türk İlkokulu Encümen Heyeti, okuldaki bir odanın encümen heyetine tahsis edilmesi talebine olumsuz yanıt verildiğini duyurdu.

Encümen Heyeti tarafından sosyal medyada paylaşılan açıklamada; oda tahsis edilmesi talebine birkaç kez sözlü olarak verilen yanıtlardan sonra yazılı yanıt verildiği ve söz konusu odanın psikolog için ayrıldığı ifade edildiği bildirildi. Açıklamada, “Talep ettiğimiz odanın başka bir amaçla kullanıldığı gerekçesiyle encümen heyetine tahsis edilmemesini işbirliğinden uzak ve iyi niyetten yoksun bir hareket olarak değerlendirmekteyiz. Müdür yardımcısı ve müdürün engelleyici ve işbirliğinden uzak tavrı karşısında şaşkınlığımızı, üzüntümüzü ve tepkimizi ifade etmek isteriz.”

Açıklamada, 27 Kasım Cumartesi günü saat 17.00’de okuldaki sorunların ele alınacağı toplantıya tüm veliler davet edildi.

İskeçe Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti’nin açıklaması şöyle: “Okulumuzdaki bir odanın, İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti’ne tahsis edilmesi talebimize okul müdür yardımcısı ve okul müdürü tarafından olumsuz yanıt verildiğini siz değerli öğrenci velilerimizle bildirmek isteriz.

Bundan bir süre önce İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti’ne oda tahsis edilmesi talebimize birkaç kez sözlü olarak verilen yanıtlardan sonra verilen yazılı yanıtta, talep ettiğimiz kullanılmayan odanın, psikolog için tahsis edildiği cevabı verilmiştir.

Konuyla ilgili olarak siz değerli öğrenci velilerimizi bilgilendirmek isteriz. Encümen heyeti olarak, okulumuzdaki öğrenci sayısı ve buna bağlı olarak sınıf sayısının azalmasına rağmen, okulda çok sayıda boş sınıf ve oda olmasına rağmen, talep ettiğimiz odanın başka bir amaçla kullanıldığı gerekçesiyle encümen heyetine tahsis edilmemesini işbirliğinden uzak ve iyi niyetten yoksun bir hareket olarak değerlendirmekteyiz.

Encümen heyeti olarak öğrencilerimize ve okulumuza daha iyi hizmet edebilmek amacıyla talep ettiğimiz odanın okulun arşivinin korunması için kullanıldığı söylendi. Daha sonra ise aynı odada okulun alarm sistemini olduğu söylense de, daha sonra verilen yazılı cevapta odanın okulumuzda görev yaptığı söylenen psikoloğa tahsis edildiği iddia edildi.

İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti’ne okulumuzdaki bir odanın tahsis edilmesiyle ilgili talebimize müdür yardımcısı ve müdürün engelleyici ve işbirliğinden uzak tavrı karşısında şaşkınlığımızı, üzüntümüzü ve tepkimizi ifade etmek isteriz.

Konuyu siz değerli öğrenci velilerimizin dikkatine sunar, çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe kavuşmaları için okulumuza sahip çıkmaya çalışacağımızı hepinizin bilmesini isteriz.

Bu vesileyle velilerden gelen talepleri de dikkate alarak okulumuzdaki sorunların ele alınacağı, siz anne babaların sorularına ve beklentilerine yanıt bulmak amacıyla 27 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 17:00’de İskeçe Merkez Azınlık İlkokulu nda yapacağımız veli toplantısına katılmanızı rica ederiz.”

Haberler


Batı Trakya’da 257 vaka

Yassıköy – Yalımlı yolu yenileniyor

Yunan sınır muhafızları sığınmacı sandıkları çevirmeni Türkiye'ye gönderdi

60 yaş üstü aşısızlara getirilen ceza randevu taleplerini artırdı

ABD, Yunanistan'daki askeri yatırımlarını artırıyor

Emfiecioglu Gümülcine’de partisini tanıttı

Bulgaristan hem aşı kartı, hem PCR uygulamasını kaldırdı

DEB Partisi ABD’li diplomatlarla görüştü

Türeci ve Şahin’den Omikron varyantı için ‘korku duymaya gerek yok’ mesajı

‘Cosi Fan Tutte’ Gümülcine’de

Özgür Ferhat’tan 100 euroluk para cezasına tepki

GTGB Yeni Nesil Kolu’ndan bilgi yarışması