Anasayfa

25-11-2021
Meriç’te sahte rapid test belgesi skandalı!
Aralarında bir eczacı, bir emniyet yetkilisi ve bir ordu mensubunun da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.
25 Kasım 2021 Perşembe

Meriç (Evros) ilinde bir eczaneden sahte negatif rapid test belgesi verildiği sebebiyle yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Basında çıkan haberlere göre bir eczacı, aralarında bir emniyet yetkilisi ve bir ordu mensubunun da bulunduğu birçok kişiye sahte negatif rapid test sonucu temin ediyordu. Olayın ortaya çıkmasının ardından Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda olaya karışan toplam 10 kişi göz altına alındı.

Sahte negatif rapid test belgesi alan kişiler söz konusu belgeleri görev yaptıkları birimlere veriyordu.

Olaya iki devlet kurumu mensuplarının dahil olması üzerine konuyu araştırmak üzere Selanik’te bulunan Kuzey Yunanistan İçişleri Müdürlüğü’nden yetkililer Dedeağaç’a geldi. Olayın sadece sahte rapid test belgesi ile mi ilgili olduğu yoksa daha geniş çaplı bir organizasyon mu olduğu konusunda araştırmalar sürüyor. Konu ile ilgili olarak Yunanistan Emniyet Müdürlüğü’nün açıklama yapacağı belirtiliyor.

Bu arada konu ile ilgili açıklama yapan Meriç (Evros) Eczacılar Derneği, “Basında çıkan haberlerden Sofulu (Sufli) bölgesindeki bir eczane tarafından sahte Covid-19 sertifikaları verildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Sağlık gibi hassas bir konuda yasa dışı olayları kesinlikle kınıyoruz. Son dönemde eczacılar sorumluluk bilinciyle kendilerine düşen zorlu görevi yerine getirmektedir. Bireysel olarak yapılanlar bütün eczacıları zan altında bırakamaz. Evros Eczacılar Derneği olarak olayın aydınlığa kavuşması için yetkililerle her türlü iş birliğini yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.” ifadelerini kullandı.

Haberler


Batı Trakya’da 257 vaka

Yassıköy – Yalımlı yolu yenileniyor

Yunan sınır muhafızları sığınmacı sandıkları çevirmeni Türkiye'ye gönderdi

60 yaş üstü aşısızlara getirilen ceza randevu taleplerini artırdı

ABD, Yunanistan'daki askeri yatırımlarını artırıyor

Emfiecioglu Gümülcine’de partisini tanıttı

Bulgaristan hem aşı kartı, hem PCR uygulamasını kaldırdı

DEB Partisi ABD’li diplomatlarla görüştü

Türeci ve Şahin’den Omikron varyantı için ‘korku duymaya gerek yok’ mesajı

‘Cosi Fan Tutte’ Gümülcine’de

Özgür Ferhat’tan 100 euroluk para cezasına tepki

GTGB Yeni Nesil Kolu’ndan bilgi yarışması