Anasayfa

13-01-2022
“Bir Atkı Bir Bere de Bizden” projesinden Gümülcine Müftülüğü’ne ziyaret
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD), Kasım ayında başlattığı “Bir Atkı Bir Bere de Bizden” adlı sosyal sorumluluk projesini tamamlayarak, ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.
13 Ocak 2022 PerşembeBatı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD), Kasım ayında başlattığı “Bir Atkı Bir Bere de Bizden” adlı sosyal sorumluluk projesini tamamlayarak, ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

Konuyla ilgili olarak BTAYTD’nden yapılan açıklamada, “Proje çerçevesinde toplanan ürünler BTAYTD tarafından temin edilmiş olup, Batı Trakya Türk Azınlık kadınlarının da el emekleri ile atkı ve bereler örülmüştür. 13 Ocak Perşembe günü projenin ilk adımı olarak, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü Sayın İbrahim Şerif makamında ziyaret edilerek atkı ve bereler teslim edilmiştir. Ziyaret esnasında BTAYTD Asbaşkanı Av. İlhan Mehmet de hazır bulunmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi: “BTAYTDerneği Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ‘Bir atkı bir bere de bizden’ düşüncesiyle gönüllü bayanların ördükleri ürünleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere müftülüğümüze teslim ettiler. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz.”

Haberler


Batı Trakya’da 458 vaka

BTAYTD Genel Kurulu yapıldı

Batı Trakya’da 693 vaka

Zeybek’ten Şahin Kültür Merkezi kütüphanesine 300 kitap

‘ Hayat Boyu Öğrenme Akademisi’ eğitime başlıyor

Korona borçlarına 72 taksit imkanı

Meclise siber saldırı

Panayiotopulos karantinaya girdi

Omikron’a karşı en etkili koruma hatırlatma dozları

Şiddetli soğuk istilası başlıyor!

Aşılar AB’de yarım milyon insanın hayatını kurtardı

Batı Trakya’da 727 vaka