Anasayfa

14-01-2022
Milletvekili İlhan Ahmet’ten Encümenler Birliği ziyareti
Değişim Hareketi (KİNAL) Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara’yı ziyaret etti.
14 Ocak 2022 Cuma

Görüşmede azınlık eğitimiyle ilgili güncel konuların değerlendirildiği ifade edildi.

Milletvekili İlhan Ahmet görüşmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Bugün, azınlık eğitimiyle ilgili güncel konuları değerlendirmek üzere, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara’yı ziyaret ettim. Görüşmemizin ana gündem maddesini oluşturan konuların başında, yakın zaman önce yapılan ve yüksek katılımla gerçekleşen demokratik eylemle de dikkat çekilen, azınlık okullarında cuma günü erken paydos yapılmasına getirilen engel vardı.

Sayın başkana, konuyu birinci ağızdan meclis kürsüsünden dile getirdiğimi ve ayrıca yazılı soru önergesiyle de eğitim bakanına ilettiğimi hatırlatarak, azınlık milletvekili olarak yakından takip ettiğim bu süreçte, barışçıl ve demokratik hak arama mücadelesine desteğimi yineledim.”

Azınlık eğitimiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini vurgulayan milletvekili Ahmet açıklamasına şöyle devam etti: “Görüşmede başkan Ahmet Kara, azınlık okullarına ayrılan maddi yardımın arttırılması talebini dile getirdi. Bununla birlikte, öğrenci sayısı yetersizliğine bağlı olarak kapatılan okullardan şu an için yeterli öğrenci sayısına ulaşanların, yeniden eğitime açılmasıyla ilgili taleplerine de olumlu cevap verilmesini beklediklerini ifade etti.

Sayın başkana, azınlık eğitim camiasını doğrudan ilgilendiren her konuyu yakından takip eden ve azınlık eğitimindeki baş aktörlerle her zaman karşılıklı temas ve işbirliği içerisinde olan azınlık milletvekili olarak, yeni dönemde de haklarımızın takipçisi olmaya devam edeceğimi bildirdim.”

Haberler


Batı Trakya’da 458 vaka

BTAYTD Genel Kurulu yapıldı

Batı Trakya’da 693 vaka

Zeybek’ten Şahin Kültür Merkezi kütüphanesine 300 kitap

‘ Hayat Boyu Öğrenme Akademisi’ eğitime başlıyor

Korona borçlarına 72 taksit imkanı

Meclise siber saldırı

Panayiotopulos karantinaya girdi

Omikron’a karşı en etkili koruma hatırlatma dozları

Şiddetli soğuk istilası başlıyor!

Aşılar AB’de yarım milyon insanın hayatını kurtardı

Batı Trakya’da 727 vaka