Anasayfa


16-09-2023
Müftü Trampa, Mustafçova belediye başkan adaylarını bir araya getirdi
İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın daveti üzerine Mustafçova Belediyesindeki dört başkan adayı Rıdvan Delihüseyin, Mücahit Dükkancı, Cemil Kabza ve Ahmet Kurt, bugün (16 Eylül Cumartesi) İskeçe Müftülüğünde bir araya geldi. Toplantıda İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da hazır bulundu.
16 Eylül 2023 Cumartesiİskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın daveti üzerine Mustafçova Belediyesindeki dört başkan adayı Rıdvan Delihüseyin, Mücahit Dükkancı, Cemil Kabza ve Ahmet Kurt, bugün (16 Eylül Cumartesi) İskeçe Müftülüğünde bir araya geldi. Toplantıda İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da hazır bulundu.

Müftü Trampa, dört belediye başkan adayına davetine katıldıkları için teşekkür etti. Mustafa Trampa konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Daha önce yaptığımız istişareler neticesinde dört adayla böyle bir toplantının gerçekleşmesinin çok yararlı olacağını düşündük ve bugün bir araya geldik. Bu konuda İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ozan Ahmetoğlu ile Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın da hazır bulunması, bizim kurumlar arası iş birliğimizin çok net bir şekilde göstermektedir. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak davamıza sahip çıkmak ve mücadelemizi sürdürmek ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Başkanlık için girdiğiniz bu seçim sürecini sükunetle ve suhuletle tamamlamayı Rabbim nasip eylesin. Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla seçim süreci bir şölen havasıyla başladı. Temennimiz bundan sonra seçim meydanlarında birbirimizi eleştirirken ahlaki sınırları aşmadan bu seçim sürecini tamamlamanızdır. Sonunda kazanan Mustafçoca Belediyesi Müslüman Türkleri olsun. Kurum olarak biz hepinize eşit mesafedeyiz. Din görevlilerimize de köy veya mahallelerini ziyaret ettiğiniz zaman hepinize eşit mesafede durmalarını ve yanlış anlaşılmalara yol açacak söylem, tavır ve davranışlardan uzak kalmalarını üzerine basa basa vurguladık. Çıktığınız bu hizmet yarışında Rabbim yardımcınız olsun, hepinize başarılar dilerim.”

Söz alan dört aday da İskeçe Müftüsü Trampa’ya böyle bir toplantı gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler ve birbirlerine başarı dileklerinde bulundular.

İskeçe Türk Birliği Başkan Ozan Ahmetoğlu ile Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da yaptıkları konuşmada, böyle bir toplantıyı gerçekleştiren müftüye teşekkür ettiler ve başkan adaylarına başarılar dilediler.


Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı