Anasayfa


16-09-2023
Müftü Trampa, Mustafçova belediye başkan adaylarını bir araya getirdi
İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın daveti üzerine Mustafçova Belediyesindeki dört başkan adayı Rıdvan Delihüseyin, Mücahit Dükkancı, Cemil Kabza ve Ahmet Kurt, bugün (16 Eylül Cumartesi) İskeçe Müftülüğünde bir araya geldi. Toplantıda İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da hazır bulundu.
16 Eylül 2023 Cumartesiİskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın daveti üzerine Mustafçova Belediyesindeki dört başkan adayı Rıdvan Delihüseyin, Mücahit Dükkancı, Cemil Kabza ve Ahmet Kurt, bugün (16 Eylül Cumartesi) İskeçe Müftülüğünde bir araya geldi. Toplantıda İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da hazır bulundu.

Müftü Trampa, dört belediye başkan adayına davetine katıldıkları için teşekkür etti. Mustafa Trampa konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Daha önce yaptığımız istişareler neticesinde dört adayla böyle bir toplantının gerçekleşmesinin çok yararlı olacağını düşündük ve bugün bir araya geldik. Bu konuda İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ozan Ahmetoğlu ile Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın da hazır bulunması, bizim kurumlar arası iş birliğimizin çok net bir şekilde göstermektedir. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak davamıza sahip çıkmak ve mücadelemizi sürdürmek ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Başkanlık için girdiğiniz bu seçim sürecini sükunetle ve suhuletle tamamlamayı Rabbim nasip eylesin. Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla seçim süreci bir şölen havasıyla başladı. Temennimiz bundan sonra seçim meydanlarında birbirimizi eleştirirken ahlaki sınırları aşmadan bu seçim sürecini tamamlamanızdır. Sonunda kazanan Mustafçoca Belediyesi Müslüman Türkleri olsun. Kurum olarak biz hepinize eşit mesafedeyiz. Din görevlilerimize de köy veya mahallelerini ziyaret ettiğiniz zaman hepinize eşit mesafede durmalarını ve yanlış anlaşılmalara yol açacak söylem, tavır ve davranışlardan uzak kalmalarını üzerine basa basa vurguladık. Çıktığınız bu hizmet yarışında Rabbim yardımcınız olsun, hepinize başarılar dilerim.”

Söz alan dört aday da İskeçe Müftüsü Trampa’ya böyle bir toplantı gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler ve birbirlerine başarı dileklerinde bulundular.

İskeçe Türk Birliği Başkan Ozan Ahmetoğlu ile Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da yaptıkları konuşmada, böyle bir toplantıyı gerçekleştiren müftüye teşekkür ettiler ve başkan adaylarına başarılar dilediler.


Haberler


Fener’deki bungalow deniz evleri ihaleyle kiralanacak

BTTÖB’den Başkonsolos Ünal’a ziyaret

Yarın hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkacak

Mora Yarımadası’nda yangın

Yassıköy’de sıcak sebebiyle okullar erken kapanacak

Asafoğlu: ‘Partimiz, kabuğundan yavaş yavaş çıkarak büyümeye başlıyor’

Ahmet Kurt’dan su kullanımı konusunda uyarı

Gümülcine Belediyesindeki okullarda erken paydos

Aşırı sıcaklardan dolayı eğitime ara

EFA’dan DEB Partisine tebrik

HÖH Bulgaristan seçimlerinde ikinci oldu

Kathimerini’den ‘yüzde 3’lük seçim barajı’ itirafı