Anasayfa


19-09-2023
Ortaöğretim Müdürlüğüne siyah çelenk
İskeçe Azınlık Ortaokulu - Lisesinde başlatılan “vardiyalı eğitime hayır” eylemi ikinci gününde devam ediyor. Ögrenciler, sabah ve öğleden sonra olmak üzere “vardiyalı eğitimi” dayatmaya çalışan İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğünün girişine siyah çelenk bıraktı.
19 Eylül 2023 Salıİskeçe Azınlık Ortaokulu - Lisesinde başlatılan “vardiyalı eğitime hayır” eylemi ikinci gününde devam ediyor. Ögrenciler, sabah ve öğleden sonra olmak üzere “vardiyalı eğitimi” dayatmaya çalışan İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğünün girişine siyah çelenk bıraktı.

Üzerinde Yunanca olarak “İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin cenazesini gerçekleştiriyorsunuz” yazan siyah çelenk bırakan öğrenciler, daha sonra vardiyalı eğitim dayatmasını alkışlarla protesto etti.

Öğrenci, veli, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlardan oluşan kalabalık 19 Eylül Salı sabahı erken saatlerde okul önünde toplandı. Öğrenciler, eylemin ikinci gününde de dersleri boykot etti.

Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Kara, Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve İskeçe SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek okul önünde toplanan kalabalığa yönelik birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar, eylemi desteklediklerini belirterek, yetkililerin soruna çözüm bulmaları gerektiğini vurguladılar. Konuşmalar sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesildi.

Öğrencilerden ve bazı velilerden oluşan bir grup daha sonra İskeçe eski valilik binasında bulunan İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğüne siyah çelenk bıraktı. Öğrenciler üzerinde “İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesinin cenazesini gerçekleştiriyorsunuz” yazan siyah çelengi müdürlük girişine bıraktıktan sonra alkışlı protestoda bulundu. Burada yapılan konuşmalarda vardiyalı eğitim dayatmasına karşı çıkıldı ve dün (18 Eylül Pazartesi) yapılan yürüyüşten sonra öğrenci ve velilerle görüşmeyen ortaöğretim müdürünün tutumu kınandı.

İskeçe’deki eylemin yarın da devam edeceği ifade edildi.

Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı