Anasayfa

24-02-2021
AİHM kararlarının uygulanması sorunu canlı zoom etkinliğinde ele alınacak
Batı Trakya Türk Azınlık derneklerinin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) kazandığı davaların Yunanistan tarafından uygulanmaması, internet üzerinden yapılacak panelde ele alınacak.
24 Şubat 2021 Çarşamba“Yunanistan’da AİHM Kararlarının Uygulanması Sorunu: Bekir Usta ve Diğerleri Dava Grubu” konulu çevrim içi panel, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ve Yunan Helsinki Gözlem Evi’nin (GHM) ortak organizasyonuyla yarın (25 Şubat Perşembe) gerçekleşecek. Etkinlik, ABTTF’nin youtube ve facebook hesaplarından Yunanistan saati ile saat 15.00’te canlı olarak yayınlanacak.

Panel’de, İskeçe Türk Birliği, Rodop İli Türk Kadınlar Kültür Derneği ve Evros Azınlık Gençleri Derneği ile ilgili 2007 ve 2008 yıllarında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin verdiği kararların Yunanistan tarafından uygulanmaması konusu ele alınacak.

Zoom etkinliği Yunanistan saati ile 15.00’de, ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı’nın selamlama konuşmalarıyla başlayacak.

Açış konuşmasını, “Bekir Usta Davaları Grubu” adına, Rodop İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Hülya Emin yapacak.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek panele konuşmacı olarak Ahmet Kara, (Bekir Usta ve diğerleri Dava Grubu Avukatı), Panayote Dimitras (Yunan Helsinki Gözlem Evi Sözcüsü ve Avrupa Uygulama Ağı Yönetim Kurulu Üyesi-EIN) ve Maria Giannakaki (İnsan Hakları Uzmanı, Eski Milletvekili ve Adalet, Şeffaflık ve İnsan Hakları Bakanlığı Eski İnsan Hakları Genel Sekreteri) katılacak.

Sunumları, soru-cevap bölümü izleyecek. Kayıt yaptıran katılımcılara, toplantı öncesinde platforma giriş için link gönderilecek ve kayıtlı katılımcıların panelistlere soru sorma imkanı olacak.

Etkinlik ABTTF’nin YouTube ve Facebook sayfalarından canlı olarak yayınlanacaktır.

Zoom’da katılım sınırlı sayıdadır. Webinara katılım için aşağıdaki linki tıklayınız:

https://zoom.us/webinar/register/WN_KUPSpws2T5eYRNpg3WWCWw

Kayda ilişkin sorularınız için lütfen info@abttf.org ile iletişime geçiniz.

Etkinlik için ABTTF’nin YouTube, Facebook ve Twitter hesaplarını takip edin!

Haberler


Dendias’ın Ankara ziyaretine bir günlük rötar

Batı Trakya’da vakalarda artış!

Çalikidis’den Ramazan mesajı

Millet Gazetesi’ne 50 bin euroluk tazminat davası

ABD'de Johnson and Johnson aşısı kullanımının durdurulması önerildi

Stilyanidis’in ‘Uluslararası Ortodoksluk Merkezi’ önerisine karşı çıkıyor

Türkiye ile Libya arasında 5 anlaşma imzalandı

Rapid test sonuçları belli oldu

EMA tarafından onaylanmayan aşıların kabulü üye ülkelere bağlı

Büyükelçisi Hami Aksoy güven mektubunu sundu

Yunanlılar alışverişe hazır, tatile değil

Dendias Ankara ziyareti öncesinde Başbakan ve ABD Büyükelçisiyle görüştü