Anasayfa


18-09-2023
İskeçe Azınlık Ortaokulu- Lisesinde vardiyalı eğitim dayatması protesto ediliyor
İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi öğrenci velileri ve öğrenci temsilcileri, İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğünün okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle bugün (18 Eylül Pazartesi) eylem gerçekleştiriyor.
18 Eylül 2023 Pazartesiİskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi öğrenci velileri ve öğrenci temsilcileri, İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğünün okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle bugün (18 Eylül Pazartesi) eylem gerçekleştiriyor.

Sabahın erken saatlerinde okul binası önünde toplanan Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği, öğrenciler ve öğrenci velileri İskeçe Belediyesi ve Ortaöğretim Müdürlüğünün bürolarının da bulunduğu valilik binasına protesto yürüyüşü gerçekleştiriyor.

Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliğinin 15 Eylül Cuma günü gerçekleştirdiği toplantıda derslerin boykot edilmesi ve bir protesto yürüyüşü yapılması kararı almıştı.

Okuldan başlayan yürüyüşe katılan eylemciler şehir merkezini geçerek İskeçe Belediye binasına ulaştı. Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Kara, Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı, azınlık milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’dan oluşan heyet Belediye Başkan Yardımcısı Suha Bekiroğlu ile görüştü. Belediye Başkanının yerinde olmadığı belirtildi.

Belediyenin ardından İskeçe eski valilik binasına yürüyüş devam etti. Burada heyet Ortaöğretim Müdürü Sidiropulu ile görüşmek istedi ancak Sidiropulu’nun yerinde olmadığı belirtildi. Bina önünde açıklama yapan heyet üyeleri eylemin yarın da devam edeceğini belirtti.

"Vardiyalı Eğitime Hayır" sloganları atan öğrencilere destek verenler arasında İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Aydın Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, BAKEŞ Genel Müdürü Pervin Hayrullah, Çınar Derneği Başkanı Cengiz Ömer, Mustafçova belediye başkan adayları Cemil Kabza, Ahmet Kurt, Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Meclisi Sekreter Yardımcısı İrfan Hacıgene, eyalet meclis üyeleri ve üye adayları, İskeçe eski milletvekili Çetin Mandacı da yer aldı.Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı