Anasayfa


27-05-2024
Özgür Ferhat, yeni hastaneye Özel Diş Hekimliği Bölümü açılmasını istedi
Rodop ili Yeni Sol Parti Milletvekili Özgür Ferhat, Sağlık Bakanlığından inşa aşamasındaki yeni Gümülcine Hastanesine özel gereksinimli çocuklar ve engelli bireyler için Özel Diş Hekimliği Bölümü açılması talebinde bulundu.
27 Mayıs 2024 Pazartesi

Rodop ili Yeni Sol Parti Milletvekili Özgür Ferhat, Sağlık Bakanlığından inşa aşamasındaki yeni Gümülcine Hastanesine özel gereksinimli çocuklar ve engelli bireyler için Özel Diş Hekimliği Bölümü açılması talebinde bulundu.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı’na yazdığı mektubunda milletvekili Ferhat, inşası süren yeni Gümülcine Hastanesine Özel Diş Hekimliği Bölümünün dahil edilmesinin önemini vurguladı.

Bölgede bir çok engelli vatandaşın ve özel gereksinimli çocukların değişik nedenlerden dolayı diş, ağız sağlığı ve diş tedavilerinden mahrum kaldığı belirten Özgür Ferhat, söz konusu bölümün bu konuda kesin çözüm üreteceğini dile getirildi.

Milletvekili Ferhat konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Ekonomik, Sosyal ve Sağlık yükleri altında ezilen bu vatandaşlarımıza Özel Diş Hekimliği Bölümünü armağan etmemiz ve sağlık hizmetleri sunmamız kurumsal görevlerimizin temel unsurunu oluşturmaktadır ve bu yüzden talebimizin ciddiyet ve hassasiyet ile incelenmesini arzu ettiğimizi belirtmekteyim.” ifadelerine yer verdi.

TABİPLER ODASINDAN ZİYARET
Öte yandan Rodop ili Tabipler Odası yönetimi, Rodop Yeni Sol Parti Milletvekili Özgür Ferhat’ı ziyaret etti. Tabipler Odası Başkanı Konstandinos Haritopulos ve diğer yöneticilerden oluşan heyet, 23 Mayıs Perşembe günü milletvekili Özgür Ferhat’ı ziyaret etti.

Ziyarette sağlık sektöründeki sorunlar ve özellikle mikrobiyoloji uzmanlarının karşı karşıya olduğu sorunları ele alındı.
Tabipler Odası yöneticileri, sağlık alanında yaşanan sorunları dile getirerek, milletvekili Özgür Ferhat’tan meclisteki görevi dahilinde inisiyatif almasını ve konuyu gündeme taşımasını talep etti. Tabipler Odası yöneticileri yaşadıları ekonomik sorunları milletvekili Ferhat’a aktararak, gelecekle ilgili endişelerinin paylaştılar.

Rodop milletvekili Özgür Ferhat, ziyaretten dolayı teşekkür ederek bugüne kadar sağlık sektörünün sorunlarıyla ilgili olarak yaptığı çalışmaları anltattı. Ferhat, kendisinin de bir sağlıkçı olarak aynı endişeleri yaşadığını ifade etti. Özgür Ferhat, sorunların çözüme kavuşabilmesi için elinden gelen tüm girişimleri yapacağını vurguladı.

Haberler


Fener’deki bungalow deniz evleri ihaleyle kiralanacak

BTTÖB’den Başkonsolos Ünal’a ziyaret

Yarın hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıkacak

Mora Yarımadası’nda yangın

Yassıköy’de sıcak sebebiyle okullar erken kapanacak

Asafoğlu: ‘Partimiz, kabuğundan yavaş yavaş çıkarak büyümeye başlıyor’

Ahmet Kurt’dan su kullanımı konusunda uyarı

Gümülcine Belediyesindeki okullarda erken paydos

Aşırı sıcaklardan dolayı eğitime ara

EFA’dan DEB Partisine tebrik

HÖH Bulgaristan seçimlerinde ikinci oldu

Kathimerini’den ‘yüzde 3’lük seçim barajı’ itirafı