Anasayfa


20-01-2023
Gümülcine ve Selanik başkonsolosları İskeçeli soydaşlarla buluştu
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ile Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan, İskeçeli soydaşlarla bir araya geldi.
20 Ocak 2023 CumaTürkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ile Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan, İskeçeli soydaşlarla bir araya geldi. Başkonsoloslar Ünal ve Ceylan 20 Ocak Cuma günü İskeçe’yi ziyaret etti.

Gümülcine Başkonsolosu Ünal ile Selanik Başkonsolosu Ceylan ilk olarak İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’yı makamında ziyaret etti. Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan, Müftü Trampa’ya yeni görevinde başarılar diledi.

Aykut Ünal ve Efe Ceylan daha sonra İskeçe Sünnemahalle Camii’nde soydaşlarla birlikte cuma namazı kıldı ve namaz sonrası soydaşlarla sohbet etme fırsatı buldular.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan’ın İskeçe ziyaretinde, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, İskeçe milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, DEB Partisi Başkan Yardımcısı Bahri Belço, Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Meclis Üyeleri İrfan Hacıgene ve Rıdvan Kurak, İskeçe Belediye Başkan Yardımcıları Levent Karaosman ve Suha Bekiroğlu, Mustafçova Belediye Meclis Üyesi Murat Köse, Mustafçova eski belediye başkanlarından Mücahit Dükkancı, İskeçe eski Vali Yardımcısı Musa Vidinli ve diğer azınlık üyeleri hazır bulundu.

Heyet, cuma namazı sonra İskeçe Müftülüğü tarafından verilen öğle yemeğine katıldı.

Haberler


Erdem Hüseyin, YTB Başkanı Abdullah Eren’i ziyaret etti

Sıcak daha da sıcak olacak

Ünlü matematikçi Karatheodoris’in için hatıra parası basıldı

Özgür Ferhat: ‘Hayvan besicilerinin hakkı derhal teslim edilmeli’

Cemali Şargo son yolculuğuna uğurlandı

SİRİZA’da sular durulmuyor

Kadınlar bu kez Paşevik’te buluştu

İskeçe Azınlık Lisesi’ndeki sorunlar Avrupa Parlamentosunun gündemine taşındı

Yunanistan’dan Arnavutluk’a ‘Beleri’ uyarısı

Sunak, Miçotakis’i ‘tribünlere oynamakla’ suçladı

Emine Erdoğan’dan ’Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ paylaşımı

‘Yunanistan, ulusal azınlıkları tanımayan tek AB ülkesi’