Anasayfa

18-03-2023
Kuçumpas azınlıktan da destek istedi
Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Genel Sekreteri Dimitris Kuçumpas, Gümülcine’de Müzik Sarayı’nda 16 Mart Perşembe akşamı yaptığı konuşmada azınlıktan da destek istedi.
18 Mart 2023 Cumartesi

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Genel Sekreteri Dimitris Kuçumpas, Gümülcine’de Müzik Sarayı’nda 16 Mart Perşembe akşamı yaptığı konuşmada azınlıktan da destek istedi.

Seçim konuşmasında Tempi’deki tren kazasına değinen Kuçumpas, bunun sorumlularının ülkeden geçen hükümetler olduğunu söyledi. Tren kazasının ardından gerçekleşen kitlesel eylemlere dikkat çeken KKE Genel Sekreteri, halkın ve gençlerin örgütlendiklerinde neler yapabileceklerini gösterdiklerini belirtti.

Diğer siyasi partilerin azınlığı oy olarak gördüklerini ve azınlığın sırtında tehlikeli oyunlar oynadıklarını söyleyen Kuçumpas, “Müslüman azınlığın işçi kesiminin de KKE’yi desteklemesini” istedi.

Kuçumpas, “Komünistlerin; dini, etnik kökeni ne olursa olsun tüm işçilerin, serbest meslek sahiplerinin, yaşam kavgası veren çiftçilerin ortak mücadelesi için her türlü ayrımcılığa ve baskıya karşı uğraş verdiklerini, komünistlerin pratikte azınlıkların halklar arasında dostluk köprüsü olmaları için mücadele ettiğini biliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kuçumpas’ın konuşmasında önce KKE’nin kontenjan milletvekili adayı Ebru Yusuf ile Evros milletvekili adayı Sotiria Maragozaki de selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmada, KKE Rodop milletvekili adayları Ali Hacı Ali (Ali Kamber), İbrahim Kiracı, Amalia Kasapantoniu ve Katerina Taksopulu da hazır bulundu.

Haberler


ABD’den Yunanistan’a 76 adet askeri çıkarma aracı

AB’den deprem için 1 milyar euroluk destek

Başkonsoloslukta İstiklal Marşı’nın kabulü ve şehitler için tören

Gravanis köylerdeki durumu eleştirdi

Türkiye ve Yunanistan birbirlerinin adaylıklarını destekleyecekler

Seçek Derneği depremzedeler için yardım kermesi düzenledi

Müftü Trampa’dan Ramazan ayı mesajı

Brüksel’de Dendias – Çavuşoğlu görüşmesi bugün

İskeçe’de şok eden cinayet!

GAT yeni yönetimini belirledi

Çocuklar için Ramazan etkinliği Kozlukebir’de gerçekleşti

60 kamyon ihtiyaç malzemesi depremzedeler için yola çıktı