Anasayfa


18-03-2023
Kuçumpas azınlıktan da destek istedi
Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Genel Sekreteri Dimitris Kuçumpas, Gümülcine’de Müzik Sarayı’nda 16 Mart Perşembe akşamı yaptığı konuşmada azınlıktan da destek istedi.
18 Mart 2023 Cumartesi

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) Genel Sekreteri Dimitris Kuçumpas, Gümülcine’de Müzik Sarayı’nda 16 Mart Perşembe akşamı yaptığı konuşmada azınlıktan da destek istedi.

Seçim konuşmasında Tempi’deki tren kazasına değinen Kuçumpas, bunun sorumlularının ülkeden geçen hükümetler olduğunu söyledi. Tren kazasının ardından gerçekleşen kitlesel eylemlere dikkat çeken KKE Genel Sekreteri, halkın ve gençlerin örgütlendiklerinde neler yapabileceklerini gösterdiklerini belirtti.

Diğer siyasi partilerin azınlığı oy olarak gördüklerini ve azınlığın sırtında tehlikeli oyunlar oynadıklarını söyleyen Kuçumpas, “Müslüman azınlığın işçi kesiminin de KKE’yi desteklemesini” istedi.

Kuçumpas, “Komünistlerin; dini, etnik kökeni ne olursa olsun tüm işçilerin, serbest meslek sahiplerinin, yaşam kavgası veren çiftçilerin ortak mücadelesi için her türlü ayrımcılığa ve baskıya karşı uğraş verdiklerini, komünistlerin pratikte azınlıkların halklar arasında dostluk köprüsü olmaları için mücadele ettiğini biliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kuçumpas’ın konuşmasında önce KKE’nin kontenjan milletvekili adayı Ebru Yusuf ile Evros milletvekili adayı Sotiria Maragozaki de selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmada, KKE Rodop milletvekili adayları Ali Hacı Ali (Ali Kamber), İbrahim Kiracı, Amalia Kasapantoniu ve Katerina Taksopulu da hazır bulundu.

Haberler


Erdem Hüseyin, YTB Başkanı Abdullah Eren’i ziyaret etti

Sıcak daha da sıcak olacak

Ünlü matematikçi Karatheodoris’in için hatıra parası basıldı

Özgür Ferhat: ‘Hayvan besicilerinin hakkı derhal teslim edilmeli’

Cemali Şargo son yolculuğuna uğurlandı

SİRİZA’da sular durulmuyor

Kadınlar bu kez Paşevik’te buluştu

İskeçe Azınlık Lisesi’ndeki sorunlar Avrupa Parlamentosunun gündemine taşındı

Yunanistan’dan Arnavutluk’a ‘Beleri’ uyarısı

Sunak, Miçotakis’i ‘tribünlere oynamakla’ suçladı

Emine Erdoğan’dan ’Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ paylaşımı

‘Yunanistan, ulusal azınlıkları tanımayan tek AB ülkesi’